Кучма нагадав Януковичу, що цілий рік рятував його від бруду

Субота, 24 липня 2004, 20:46
Президент України Леонід Кучма вважає, що чутки про його намір балотуватися на президентських виборах дозволили "відтягнути негатив" від єдиного кандидата в президенти від влади, прем'єр-міністра Віктора Януковича.

"Увесь цей час негатив був зосереджений на чинному президенті, тому що вважали, що я піду (на вибори). Якби Янукович рік назад заявив, що буде президентом, мене б перестали чіпати і їздили б на ньому", - сказав Кучма в інтерв'ю журналістам у суботу в Дніпропетровську.

"Це позитив, хоча для мене цей позитив був дуже і дуже хворобливим", - додав він.

За словами Кучми, питання щодо його намірів ще раз балотуватися на посаду президента знімуться після закінчення терміну висування кандидатів у президенти. "Думаю, після 27 серпня жодних питань ставити не будуть", - сказав він.

При цьому Кучма відзначив, що побоювання Заходу щодо його можливих претензій на посаду глави держави були некоректними, оскільки Конституційний суд України визнав правомірність його висування. Президент підкреслив, що у всіх західних країнах рішення конституційних судів не ставляться під сумнів. "Конституційний суд - це вищий суд, його рішення не обговорюються, а виконуються", - сказав він.

Глава держави також висловив думку, що заяви західних політиків напередодні виборів пов'язані з їхньою незацікавленістю в стабільній Україні. "У перехідному періоді в будь-якій країні, особливо на пострадянському просторі, необхідна стабільність. Будь-який президент, який прийде - це обов'язково будуть зміни.

Напевно, західні політики не дуже хочуть, щоб у центрі Європи з'явилася така могутня, сильна країна - Україна", - сказав Кучма.

Як відомо, Конституційний суд визнав можливим для Кучми балотуватися на виборах 2004 року, оскільки перший раз він був обраний у 1994 р., коли ще не діяла Конституція (1996 р.), відповідно до якої одна людина може обиратися президентом лише на два терміни підряд.

Інтерфакс-Україна
powered by lun.ua