Донецька УНА Коваленка зображує Ющенка расистом

Середа, 28 липня 2004, 14:23
Донецька обласна організація УНА, що заявила про підтримку кандидата в президенти Віктора Ющенка, поширює в ЗМІ заяви із закликами очистити регіон від представників деяких національних меншин.

Як повідомляє інтернет-видання "Острів", у середу розсилкою майже в усі ЗМІ Донецької області, прийшло відразу два документи обласної організації УНА, що 27 липня провела свою конференцію в Донецьку.

Донецькі прихильники Едуарда Коваленка, відомого своїми провокаційними акціями проти лідера "Нашої України" у Києві, ухвалили заяву про погіршення "останнім часом під впливом чужорідних українському народу елементів з числа нелегальних і легальних мігрантів" криміногенної обстановки в регіоні.

"Усі ці кавказькі, далеко- і близькосхідні "гості" стають джерелом насильства, шахрайства й наркотиків" - говориться в заяві.

При цьому УНА відзначає, що "їхня протиправна діяльність стає можливою завдяки продажності деяких українських чиновників і правоохоронців, а також при безпосередньому "кришуванні" злочинців їхніми земляками в погонах".

Після цього вони пропонують "негайно і без попередження провести в рядах МВС незалежну атестацію працівників на знання української мови".

Такий крок, на думку УНА, "відразу видасть і дозволить відкинути азербайджанців, вірменів і інших хабарників у погонах від здорового тіла української міліції". Українських "кришувальників", послідовники Коваленка пропонують "протягом 72 годин відправляти в країну, злочинцям з якої вони допомагали".

У цій же заяві пропонується "зібрати всіх нелегальних мігрантів по регіону в один фільтраційний табір і своїм ходом відправити до кордону з ЄС...".

Закінчується заява закликом: "Якщо комусь не подобаються українські закони, нехай живуть за іншими, але в іншому місці".

Один з лідерів донецької УНА Андрій Запорожець заявив "Острову", що не бачить у заяві нічого, що могло б зашкодити Ющенку. Він підтвердив приналежність донецької УНА до організації саме Едуарда Коваленка і повідомив, що на конференції у вівторок були присутні 30 делегатів.

Як відомо, 30 липня в Донецьку повинен пройти з'їзд Молодіжної партії, що входить у блок Ющенка.

Раніше, Ющенко відмежувався від "провокаторів" з УНА, що "на підтримку Ющенка" провели фашистський марш на Хрещатику.

У донецькому штабі "Нашої України" повідомили, що представники вірменської й азербайджанської національностей, що є прихильниками Віктора Ющенка розцінюють заяву УНА як провокацію і мають намір звернутися з позовом у суд проти УНА і будь-яких ЗМІ, які поширять її "расистську заяву", що розпалює міжнаціональну ворожнечу.


Читайте також:

УНА-провокатори з символікою SS хоче підтримати Ющенка і не виключає вуличні бої

ЗІНЧЕНКО ПОПЕРЕДЖАЄ: КРІМ "НАЦИСТІВ" ПРОТИ ЮЩЕНКА ГОТУЮТЬ ЩЕ БАГАТО ПРОВОКАЦІЙ

Ющенка відмежовують від провокаторів з УНА

Усі новини...