СДПУ(О) ВИГРАЛА У ЮЩЕНКА СУД. Але він наполягає: вони "фашисти"

Середа, 28 липня 2004, 16:58
СДПУ(О) виграла позов до Віктора Ющенка про визнання недостовірною поширеної ним інформації щодо фашистської спрямованості партії.

Таке рішення 27 липня ухвалив Шевченківський райсуд Києва, повідомляє партійний сайт СДПУ(О).

СДПУ(О) обґрунтувала свої позовні вимоги, зокрема, тим, що "дії та висловлювання відповідача мають наклепницький характер, є неправдивими, ганьблять ділову репутацію партії, гідність та честь її членів".

Суд вирішив задовольнити позов партії та визнав недостовірною інформацію, оприлюднену Ющенком з трибуни українського парламенту, щодо причетності СДПУ(О) до організації кримінального заколоту під час виборів у Мукачевому та фашистської спрямованості її діяльності.

Суд також зобов’язав Ющенка спростувати інформацію, що не відповідає дійсності, шляхом оголошення резолютивної частини рішення на найближчому з дня вступу рішення в законну силу, пленарному засіданні Верховної Ради.

Водночас прес-секретар Ющенка Ірина Геращенко повідомила в ефірі "5 каналу", що адвокати лідера "Нашої України" не були присутні на суді.

Вона послалася на депутата Миколу Катеринчука, який опікується юридичними питанням у штабі Ющенка. За його словами, юристи не були проінформовані про графік судових засідань.

Зараз, за словами Геращенко, готується апеляція із процедурних питань щодо цього судового рішення.

Виступаючи 21 квітня в парламенті щодо фальсифікації виборів у Мукачевому, Ющенко звинуватив у ній СДПУ(о). Під час своєї промови він зазначив, що "натхненником злодіянь у Мукачевому є СДПУ(о)".

"Тому по всіх ознаках, які там чинилися, я стверджую, що СДПУ(о) – партія фашистської спрямованості, яка працює з бандитами", – додав лідер "Нашої України". Тоді ж Ющенко сказав Білоконю, що його місце "біля параші".

Вибори в Мукачевому відбулися 19 квітня. Згідно з даними екзіт-полу їх виграв "нашоукраїнець" Віктор Балога. Однак місцевий тервиборчком на чолі з представником СДПУ(о) Перестою оголосив переможцем підтримуваного есдеками Ернеста Нусера.

Читайте також:

Ющенко каже, що Білоконю "місце біля параші", а СДПУ(о) – фашистиpowered by lun.ua