Ющенко обіцяє першу реприватизацію

Середа, 28 липня 2004, 19:07
Коаліція "Сила народу" висловлює занепокоєння тим, як іде приватизація "Укртелекому".

Про це йдеться у заяві, підписаній лідером коаліції Віктором Ющенком, повідомляє прес-служба його центрального штабу.

В заяві наголошується, що "нова демократична влада не визнає факту так званої приватизації "Укртелекому", якщо вона відбудеться 2004 року". "Рівно, як і під великим питанням для нас є юридичне визнання інших приватизаційних оборудок цього року", - говориться в ній.

"Найбільш прикрим є те, що безпосередніми учасниками брудних приватизаційних оборудок стають родичі, друзі та приятелі найвищих посадових осіб держави", - йдеться в заяві.

"Ще ніколи за десять років Україна не бачила такого цинічного та відвертого пограбування державного майна, яке відбувається у 2004 році під патронатом державного керівництва".

Віктор Ющенко наголошує, що ще минулого року, передбачаючи саме таку ситуацію, демократичні політичні сили вимагали накласти на 2004 рік мораторій на приватизацію.

Він попереджає, що "Сила народу" уважно відстежуватиме процедуру приватизації стратегічних об'єктів, наполягатиме на публічності приватизаційних процесів. У випадку порушення законності в процесі приватизації усі причетні до сумнівних оборудок рано чи пізно понесуть кримінальну відповідальність - переконаний лідер коаліції.

У той же час, як повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело у Фонді держмайна, стартова ціна 42,86%-го пакету акцій "Укртелекому" на приватизаційному конкурсі може скласти 2533,403 млн. грн.

За його словами, така ціна була встановлена в ході оцінки зазначеного пакету акцій. "Як правило, вона і є стартовою", - відзначило джерело.

Як повідомив агентству в середу голова Фонду Михайло Чечетов, конкурс буде оголошено 29 липня після затвердження його умов у середу урядом. Його підсумки будуть підведені через 30 днів після дати оголошення. У конкурсі можуть брати участь компанії, що мають більш ніж п'ятирічний досвід роботи на ринку телекомунікацій.

Україна має намір продати 42,86% акцій ВАТ "Укртелеком" стратегічному інвестору, після чого у власності держави залишиться контрольний пакет (50%+1 акція). Інші 7,14% акцій були продані трудовому колективу за пільговою підпискою.

ВАТ "Укртелеком" - лідер на ринку стаціонарного телефонного зв'язку України, обслуговує 9 млн. абонентів з 11 млн. жителів, що користуються стаціонарним телефонним зв'язком.

"Укртелеком" у першому кварталі 2004 року отримав чистий прибуток у сумі 161 млн. грн. при обсязі доходу 1,4 млрд. грн.
powered by lun.ua