Євросоюз не будуватиме паркан вздовж кордону України

Четвер, 19 серпня 2004, 11:08
Європейський союз не має наміру будувати стіну на кордонах з новими сусідами ЄС, включаючи Україну.

Так один з речників Єврокомісії прокоментував "Німецькій хвилі" інформацію ізраїльської газети "Globes" про плани Євросоюзу спорудити загорожу на нових східних кордонах.

Єврокомісія не підтвердила інформацію газети "Globes" про те, що ізраїльські компанії начебто відповіли згодою на запрошення ЄС взяти участь у побудові загородження, яке має запобігти нелегальній міграції через кордони з Україною, Білоруссю та Росією.

"Зараз ми про це нічого не знаємо", - сказав один з речників Єврокомісії Фредерік Вінсент.

Він пояснив "Німецькій хвилі", що при зміцненні зовнішніх кордонів Євросоюзу ні в якому разі не йдеться про побудову стіни.

Він зазначив, що ЄС не брав на себе зобов'язань встановлювати фізичний контроль на своїх нових кордонах. За словами Вінсента, є інші засоби контролювати кордони – скажімо, за допомогою пересувного спостереження.

Прес-секретар сказав, що Єврокомісія поки що не має детальних проектів із зміцнення кордонів від нових країн-членів. Речник не виключив, що ізраїльські компанії справді могли б узяти участь у тендері на посилення кордонів – це дозволяють правила Світової організації торгівлі, але наголосив, що про спорудження стіни не може бути мови.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!