ЛИТВИН ЗАГОВОРИВ МОВОЮ ТЕМНИКІВ МЕДВЕДЧУКА

Понеділок, 13 вересня 2004, 13:25
Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що кандидати на посаду президента повинні скласти "реальну програму" розвитку України на 10 років.

Таку думка він висловив у понеділок у ході зустрічі з главами міських, сільських, районних рад Волинської області.

Спікер підкреслив, що його як громадянина, як людину турбує те, що буде з країною завтра.

"Чи не прийде до нас новий керівник і чи не почне вишуковувати Верховну Раду під себе, потім усіх місцевих керівників, щоб присягнули у вірності".

"Після того будуть переслідувати тих, хто був при владі. Будуть ділити своїм і нашим усе, що залишилося не поділеним у цій країні, а якщо виявиться мало, то будуть перерозподіляти те, що вже є, що встигли розкрасти", - сказав Литвин.

"Влада не повинна тиснути на людину, вона повинна бути зручної як добре розношені черевики", - вважає він.

Спікер відзначив, що на сьогоднішній день "за великим рахунком в Україні не може бути опозиції".

"Яка в нас може бути права опозиція, якщо це все люди, які вчора керували країною, коли уся велика приватна власність нажита несправедливим шляхом".

"Яка в нас може бути опозиція, якщо ті, хто декларують, що вони в опозиції, мають майно на гачку в правоохоронних органів. Про яку можна говорити опозицію якщо йде боротьба за виживання", - заявив Литвин.

Він додав, що в Україні може бути реально ліва опозиція і те вибірково.

"Сьогодні в нас немає такої структури, такої особистості, такої політичної сили, що могла б консолідувати суспільство. Потреба в такій силі надзвичайно актуальна і запит надзвичайно гострий", - підкреслив він.

За словами Литвина, головне на сьогодні - зберегти стабільність і нормальну роботу Верховної Ради.

"Мені здається, що самими розмовами (про протистояння в суспільстві) ми збуджуємо і нагнітаємо протистояння в суспільстві", - сказав він.

Литвин також вважає, що процес затвердження бюджету на 2005 рік у парламенті буде "непростим, але принциповим".

Литвин сказав, що йому відомо, що в проекті бюджету "фактично, не враховані" домовленості уряду і парламенту щодо агропромислового комплексу (про спрямування 10% ВВП на розвиток села).

Литвин відзначив, що парламент займе "дуже тверду позицію" щодо бюджету, якщо не будуть визначені пріоритети, одним із яких є АПК.

Як відомо, Литвин є лідером Народної аграрної партії України.

Інтерфакс-Україна

Читайте також розділ "Української правди", присвячений виборам президента: як Мороз може перемогти на виборах президента, що сказала Ющенку його мама, за що Зінченко пропонує дякувати Медведчуку, що найбільше не подобається Тігіпку в Ющенку, як Мороз став "паханом".powered by lun.ua