На агітацію за Ющенка у Донецьку напали з ножами

Середа, 15 вересня 2004, 11:19
За останній час на Донеччині сталося кілька інцидентів, які свідчать про сплановану кампанію по перешкоджанню передвиборчій агітації за Віктора Ющенка.

Як повідомив керівник Донецького штабу Ющенка Анатолій Семинога, 13 вересня в Петровському районі міста шестеро невідомих напали на намет, в якому збиралися підписи на підтримку Ющенка.

"Спочатку двоє молодиків в брутальний спосіб хотіли відібрати тираж газети "Так!". Потім несподівано підійшли ще четверо, зрізали ножами намет, вкинувши його до легкового автомобілю, що знаходився поруч, зникли в невідомому напрямку", - розповів він.

Одразу після інциденту були скеровані відповідні заяви у Петровський райвідділ міліції та прокуратуру району, які були зареєстровані у встановленому порядку. Прокурор району Олег Шемякін пообіцяв провести детальне розслідування справи.

Крім того, у Пролетарському районі Донецька протягом минулого тижня агітатори зіштовхнулися з погрозами фізичної розправи, у тому випадку, якщо не згорнуть намет.

За словами керівника штабу, кілька разів до них підходили бритоголові молодики і в брутальний спосіб вимагали припинити роботу, залякуючи активістів.

Окрім того, намет в Пролетарському районі Донецька зацікавив також і місцеві комунальні служби.

Представники місцевого ЖЕК №2 склали акт про порушення благоустрою території з мотивацією, що намет належить до "малих архітектурних форм", і згідно з затвердженими міськрадою "Правилами благоустрою", його встановлення вимагає узгодження.

"Цікаво, що під час складання акту біля агітаційного намету був і керівник районного штабу Віктора Януковича Володимир Поляченко", - зазначив він.

Не пройшов повз уваги хуліганів і районний штаб Ющенка.

У вівторок, близько 11-ї години вечора там було вибито три вікна. На ім'я начальника райвідділу міліції Пролетарського району було направлено офіційне звернення з проханням розслідувати ці факти і забезпечити законність та охорону правопорядку в районі.

Протидія агітації виявляється і в прямих персональних погрозах. Сергій Зікєєв, відповідальний за намет, встановлений на вул. Артема в Донецьку розповів, що "останнім часом на його адресу та адресу його сім'ї надходять телефонні дзвінки з погрозами фізичної розправи, у випадку, якщо він не припинить займатися агітаційною роботою".

Погрози мають реальне втілення - у різні дні протягом тижня було пошкоджено замок у його квартирі, розбито шибки двох вікон, облито фарбою особистий автомобіль.

"Ми будемо робити усе для того, щоб передвиборча кампанія на Донеччині нарешті пішла по законному руслу. Дотримання законності ми будемо вимагати від місцевих органів влади, міліції та прокуратури, звернення щодо розслідування ситуації в регіоні будуть направлені в Генпрокуратуру та МВС. Не можна допустити, щоб президентські вибори проходили під диктат кримінальних структур", - заявив Семинога.

Українські новини

Чому судимості Януковича більше не повинні лякати людей, що спільного між Катериною Чумаченко та Миколою Мельниченком, хто з кандидатів збирається забрати в Порошенка "5 канал", що сказала Ющенку його мама, за що Зінченко пропонує дякувати Медведчуку - читайте про це у розділі "Української правди", присвяченому виборам президента.
powered by lun.ua