Генпрокуратура радить Тимошенко набратися мужності

П'ятниця, 17 вересня 2004, 15:29
Генеральна прокуратура України визнає за народним депутатом України Юлією Тимошенко право робити будь-які заяви, у тому числі і політичні. Тим більше, що у випадку з повісткою з'явитися в ГВП РФ Генпрокуратура тільки виконує формальності і не має безпосереднього відношення.

Про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив у п'ятницю начальник прес-служби Генпрокуратури Сергій Руденко, коментуючи заяву Тимошено про небажання їхати до Москви на допит.

За словами Руденка, "проблема Генпрокуратури в тім, що існує депутатська недоторканність і суворий порядок поданя, яке може подати Генпрокуратура у Верховну Раду України для надання згоди останньої на притягнення депутата до кримінальної відповідальності".

Крім того, як відзначив Руденко, Тимошенко розуміє, що на території Росії її можуть заарештувати.

"Їй би виявити громадянську мужність, узяти квиток на літак, прилетіти в Москву і довести на місці, що всі обвинувачення проти неї нічого не варті", - сказав Руденко.

Компетенція ж Генпрокуратури в даному випадку, зводиться до виконання клопотань і надання допомоги РФ, нагадав начальник прес-служби.

Раніше Генпрокуратура України направляла в парламент 5 подань із приводу позбавлення Тимошенко депутатських повноважень. Усі вони були повернуті в Генпрокуратуру.

Читайте також:

У київської прокуратури є чотири дні, щоб знайти Тимошенко

Тимошенко викликають до Москви, у прокуратуру. Вона довідалася про це з новин

Депутат з СДПУ(о) перестав жаліти Тимошенко?

Депутат з СДПУ(о) захищає Тимошенко

Московська прокуратура зачастила з викликами Тимошенко

Тимошенко викликають у Москву, до прокуратури. Вона довідалася про це з новинpowered by lun.ua