Генпрокуратура безпомічна в справі Пукача

Понеділок, 27 вересня 2004, 18:03
Генпрокуратура "негативно" ставиться до постанови Верховного суду, який відхилив касацію на рішення Апеляційного суду про закриття кримінальної справи щодо колишнього начальника "наружки" МВС Олексія Пукача.

Про це повідомив у понеділок на брифінгу в Києві начальник прес-служби Генпрокуратури Сергій Руденко.

За його словами, відхилення касації "не дає можливості Генпрокуратурі розслідувати кримінальну справу, яка вже сама по собі має резонанс".

"Це продиктовано будь-якими діями, але не законом", - прокоментував Руденко рішення ВР, додавши, що процесуально після цієї постанови дії Генпрокуратури вичерпуються.

"Генпрокуратура підходить до цього принципово, однак останнє рішення позбавляє Генпрокуратуру можливості оскаржити рішення", - сказав він.

Разом з тим, відзначив Руденко, "якщо у Верховного суду буде бажання, ГПУ доставить матеріали до Апеляційного суду, і вже з Апеляційного суду Верховний суд зможе їх вимагати для розгляду (ВС аргументував свою постанову неможливістю вимагати матеріали кримінальної справи, тому що вони знаходяться в Генпрокуратурі України)".

"Питання процедури перекриває питання взагалі", - відзначив Руденко, додавши, що в ГПУ виникає питання "яким чином тепер можна встановити обставини зникнення документів".

Як повідомлялося, 23 вересня прес-служба ВС повідомила, що ВС не буде розглядати касацію ГПУ, яка заперечила закриття кримінальної справи щодо колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Пукача.

Пукачу інкримінувалося знищення документів, які свідчать про ведення стеження за журналістом Георгієм Гонгадзе.

Кримінальну справу у відношенні Пукача було порушено Генпрокуратурою в жовтні минулого року за статтею 364 (частина 3) - за "зловживання владою або службовим становищем співробітником правоохоронних органів".

22 жовтня 2003 року незадовго до цього Пукач, який вийшов на пенсію, був затриманий у Генпрокуратурі і наступного дня суд санкціонував його арешт. 5 жовтня апеляційний суд задовольнив скаргу адвокатів і випустив підозрюваного на підписку про невиїзд.

У квітні цього року Печерський місцевий суд Києва закрив справу щодо Пукача за відсутністю складу злочину.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua