США ГОТУЮТЬ КУЧМІ ВАРІАНТ ЛУКАШЕНКА

Четвер, 30 вересня 2004, 10:32
Сполучені Штати готові запровадити санкції проти найвищих українських урядовців у разі, якщо ті порушать процедуру чесних та вільних президентських виборів.

Про це у вівторок заявили представники Конгресу США та Білого Дому під час конференції, присвяченої найближчим виборам в Україні та Білорусі, повідомляє Радіо "Свобода".

Конференцію провів аналітичний центр "Спадщина", який вважають наближеним до адміністрації президента Джорджа Буша.

Американські посадовці визнають, що всі дипломатичні зусилля з боку Сполучених Штатів, покликані заохотити українське керівництво провести вільні та чесні президентські вибори, виявилися марними.

Як зазначив директор відділу Центральної, Східної та Північної Європи у Раді національної безпеки США Деймон Вілсон, мінімальним завданням політики Сполучених Штатів було забезпечити впорядкований відхід зі своєї посади президента України Леоніда Кучми.

Водночас під час усіх останніх візитів американських посадовців до Києва вони, за словами Вілсона, наголошували на особистій відповідальності Кучми за проведення демократичних виборів.

Однак, як каже Вілсон, зараз у Білому Домі пересвідчилися, що їхні вимоги були проігноровані.

"Стан демократії в Україні погіршився впродовж року. Ми пильно слідкуємо за подіями в Україні, і вже очевидні зловживання податковою поліцією, державними структурами під час кампанії, нерівний доступ до засобів інформації та випадки залякування кандидатів", - сказав Вілсон.

"Тому дуже важко назвати те, що відбувається зараз в Україні, вільними та чесними виборами", - зазначив він.

"Оскільки позитивні стимули не спрацьовують, ми шукаємо інші шляхи, які би вражали сильніше, особисто українських можновладців", - зазначив директор центру.

"Серед них заборона надавати візи всім корумпованим посадовцям, відповідальним за порушення процедури чесних виборів. Ми запровадили це щодо Білорусі та Молдови, і наступною буде Україна", - сказав Вілсон.

Водночас, за словами Вілсона, повної ізоляції України в разі фальсифікації президентських виборів не відбудеться. Співпраця України та США триватиме, зокрема і в питаннях боротьби з тероризмом.

Однак, на думку працівника Білого Дому, контакти на найвищому рівні з недемократично обраним президентом України будуть холодні та обмежені. А про українське-американське стратегічне партнерство можна буде забути до наступних виборів в Україні.

Запровадження санкцій поти українського керівництва підтримав конгресмен від штату Нью-Джерзі та голова Гельсинскьої комісії США Кріс Сміт: "Якщо ці вибори будуть сфальсифіковані, нам необхідно бути дуже твердими"

"Тому, я думаю, ініціатива Рорабахера – це шлях, яким треба йти. Необхідно провести межу і сказати, що ми не жартуємо. Нам набридли нечесні вибори. Вже краще не проводити вибори взагалі, ніж мати псевдовибори, які намагаються виглядати легітимними, але насправді далекі від цього", - сказав конгресмен.

Як відомо, законопроект Рорабахера передбачає запровадити жорсткі санкції проти українських урядовців, причетних до порушень демократичності виборів. Серед запропонованих санкцій – конфіскація майна, розміщеного на території США, та закриття рахунків в американських банках.

Читайте також:

Комуністи проти того, щоб США заморозили рахунки Кучми

Конгресу США пропонують ввести санкції проти Кучми, Януковича і всіх-всіх-всіхpowered by lun.ua