Ющенко сказав, який буде його перший указ після відставки Януковича

Вівторок, 12 жовтня 2004, 15:51
Віктор Ющенко у вівторок завізував свої перші п'ять указів на посаді президента України, які наберуть сили у разі його перемоги на виборах.

Документи було затверджено на зустрічі Ющенка з керівництвом його виборчої кампанії та експертами, які працюють над програмою перших 100 днів його президентства.

Першим указом "після прийняття відставки уряду Януковича" буде указ "Про першочергові заходи з посилення соціального захисту громадян України".

Як повідомляє сайт Ющенка, указ передбачає, що на 2005 рік буде законодавчо встановлено підвищений прожитковий мінімум у 423 гривні (сьогодні він становить 362 гривні).

Це компенсує громадянам зменшення реальних доходів від зростання цін, що відбулося внаслідок дій уряду Януковича, спрямованих на "купівлю" голосів виборців.

Згідно з проектом указу, законодавчо визначені мінімальна зарплата і мінімальна пенсія не можуть бути нижчими за прожитковий мінімум.

"Сьогодні мінімальна зарплата, яку уряд Януковича встановив під тиском "Нашої України" і то лише з 1 вересня 2004, становить 237 гривень. Разові добавки до пенсії, встановлені урядом "під вибори", можуть бути в будь-який час ним же і відмінені, на їх фінансування в урядовому проекті Державного бюджету на 2005 рік коштів немає", - зазначив Ющенко.

"Ми цього не допустимо. Я гарантую кожному пенсіонеру, що після моєї перемоги ті разові надбавки до пенсій, які вони зараз отримують, будуть узаконені і зафіксовані в кожній пенсійній книжці", - додав Ющенко.

"І мінімальна зарплата, і мінімальна пенсія будуть встановлені у збільшеному розмірі законом, який новий уряд буде неухильно виконувати", - наголосив кандидат у президенти.

Як відомо, коли у серпні Януковича запитали про його перший указ у разі перемоги на виборах, він назвав це питання "цікавим" і пообіцяв "подумати" над ним.

Читайте також:

Міліція поїла "нашоукраїнців" кавою, поки Янукович фотографувався з молодятами
powered by lun.ua