КС ДОЗВОЛИВ ГОЛОСУВАТИ ПОЛІТРЕФОРМУ

Четвер, 14 жовтня 2004, 11:44
Конституційний суд України визнав таким, що відповідає Конституції, законопроект №4180 про політреформу.

Відповідний висновок був оголошений у четвер у Києві головою КС Миколою Селівоном.

"Визнати проект закону України "Про внесення змін до Конституції реєстраційний номер 4180, попередньо схвалений Верховною Радою 23 червня 2004 року таким, який відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України".

"Висновок Конституційного суду є обов'язковим до виконання, остаточним і не може бути оскарженим", - сказав Селівон, повідомляє Інтерфакс-Україна.

В той же час до окремих положень законопроекту 4180 КС зробив певні застереження.

Законопроект пропонує пункти 13 і 33 частини 1-ої ст. 85 Конституції доповнити словами "і законом".

Мова йде про визнання повноважень Верховної Ради щодо здійснення контролю за діяльністю уряду й парламентського контролю не тільки у відповідності або в рамках Конституції, але й закону.

КС раніше у своєму висновку (варіант цього проекту вже направлявся до КС, який визнав його конституційним, але також зробив до нього ряд зауважень) визнав це положення таким, що не передбачає скасування або обмеження прав і свобод людини й громадянина.

У той же час, КС відзначає: "Новелізація Конституції України положенням про можливості Верховної Ради шляхом прийняття законів визначати свої повноваження як єдиного органа законодавчої влади не відповідала б закріпленому в частині 1-ії ст.6 Конституції принципу поділу влади".

Як відомо, для голосування змін до Конституції в цілому 300 голосами необхідний висновок Конституційного суду.powered by lun.ua