Біг-морди за Януковича будуть тепер радувати москвичів

Четвер, 14 жовтня 2004, 15:15
Протягом останнього тижня на вулицях столиці Росії з'явилися рекламні плакати з закликом голосувати за кандидата в президенти Віктора Януковича.

Про це повідомляє російська служба Бі-Бі-Сі

За оцінками голови комітету з реклами московської мерії Володимира Макарова, мова йде про приблизно десять рекламних щитів і п'ять так званих "перетяжок" - полотнищ із рекламними написами, розтягнутих над вулицями.

Вартість однієї рекламної "перетяжки" в історичному центрі Москви складає близько 1800 доларів за 10 днів.

Загальна стилістика реклами схожа на біг-борди Януковича в Україні. На одній з таких "перетяжок" у центрі Москви написано "Україна-2004. 31 жовтня за президента Віктора Януковича".

У центральному штабі Януковича в Києві повідомили, що не мають до реклами в Москві жодного відношення.

Московський політолог Кирило Танаєв - координатор "Російського клубу" в Україні, який тісно співпрацює з Януковичем, - не виключив, що в такий спосіб виявляють активність громадяни України, які живуть у Росії.

Однак жодна з працюючих у Москві українських громадських організацій, з якими зв'язався bbcrussian.com, не взяла на себе відповідальність за організацію рекламної кампанії.

"Ми не маємо жодного відношення до цієї справи. Ви ж уявіть, які гроші потрібні, а де ми візьмемо - ми громадська організація, - сказав bbcrussian.com заступник керівника Донецького земляцтва Москви Вадим Тарасенко.

В Об'єднанні "Українці Москви" теж хотіли б з'ясувати, хто замовив плакати в підтримку прем'єра на вулицях Москви. Раніше об'єднання відмежувалося від проведення московського з'їзду на підтримку Януковича.

У той же час, голова Товариства дружби і співробітництва народів Росії й України Олег Бакланов (відомий участю в ГКЧП) в інтерв'ю bbcrussian.com не підтвердив, але і не спростував здогаду про те, що рекламу могла ініціювати його організація.

Тим часом, комітет реклами московської мерії вже направив запит щодо агітації за Януковича у Федеральну антимонопольну службу. У мерії погоджуються, що розміщення подібних матеріалів - справа незвичайна, однак припускають, що це не суперечить законові.

У виборчому штабі головного конкурента Януковича - Віктора Ющенка - говорять, що не мають наміру замовляти зовнішню агітацію в Москві.

"Ми ведемо точкову компактну роботу, але винятково з громадянами України, які проживають у Російській Федерації", - сказав bbcrussian.com представник штабу Ющенка Олег Медведєв. Він додав, що в Росії вже створене товариство прихильників кандидата від опозиції, і Ющенко незабаром має намір зустрітися з ними.

Виборча комісія, створена при посольстві України в Москві, повідомляє, що в російській столиці офіційно зареєстровано близько чотирьох тисяч українських виборців.

За деякими оцінками, кількість громадян України, які живуть у Москві, може бути набагато більшою, однак лише деякі з них уже висловили намір голосувати.
powered by lun.ua