КС не згодний із фракціями Ющенка-Тимошенко про табу на проект 4180

Четвер, 14 жовтня 2004, 15:44
Законопроект 4180 про внесення змін до Конституції не є ідентичним законопроекту 4105, який не був прийнятий парламентом у квітні.

Тому проект 4180 може знову ставитися на голосування, вважає суддя Конституційного суду Павло Євграфов.

На прес-конференції після оголошення висновку КС Євграфов заявив, що висновок щодо законопроекту підтримали 10 з 16 суддів КС (дві посади поки вакантні).

Основні розбіжності в суддів КС при ухваленні даного рішення виникли навколо відповідності законопроекту вимогам частини 1 статті 158 Конституції.

Відповідно до цієї вимоги, законопроект про внесення змін до Конституції після провалу у Верховній Раді може бути поданий у парламент не раніше, ніж через рік.

Законопроект 4105 був винесений на голосування в парламенті 8 квітня, однак набрав лише 294 голоси (необхідно не менш 300 голосів).

Євграфов підкреслив, що КС дуже ретельно досліджував законопроект 4180, у першу чергу, на відповідність частини 1 статті 158 Конституції, і "це був перший випадок" такого ретельного аналізу.

Він нагадав, що законопроект 4180 уже подавався в КС в 2003 році. За словами судді, 10 грудня 2003 року КС оприлюднив висновок щодо даного законопроекту, у якому, зокрема, було зазначено, що багато з його положень ідентичні законопроекту 4105.

Разом з тим, за словами Євграфова, законопроект 4180, поданий у КС повторно зі змінами, містить "істотні відмінності" порівняно із законопроектом 4105, причому як редакційні, так і змістові.

Зокрема, це стосується формування парламентської коаліції і її прав.

Суддя також вважає, що законопроект 4180 "не є остаточним, оскільки є дуже багато інших проблем, які необхідно вирішувати у зв'язку із пропонованими змінами до діючої Конституції".

"Можливо, що подальша ініціатива народних депутатів із залученням учених, професіоналів приведе до появи нових законопроектів про внесення змін до Конституції", - відзначив він, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як відомо, раніше фракції Ющенка й Тимошенко наполягали на незаконності проекту 4180, оскільки він ідентичний проекту 4105, що був провалений у квітні.

Читайте також:

КС ДОЗВОЛИВ ГОЛОСУВАТИ ПОЛІТРЕФОРМУ

Шуфрич: шанс політреформи втрачено. Мороз підозрює, що була комбінаціяpowered by lun.ua