Міноборони клянеться, що не викраде Тимошенко

Субота, 16 жовтня 2004, 14:58
Прес-служба Міністерства оборони України заявляє про невідповідність дійсності інформації про примусову екстрадицію в Росію народного депутата, лідера БЮТ Юлії Тимошенко.

Таку інформацію 14 жовтня поширило одне з українських інтернет-видань, відзначивши, що "функції запрошення" Тимошенко покладені на елітну групу російського головного розвідуправління (ГРУ) "Вимпел", яке нібито вже проводить тренування "на одній з баз ГРУ України в районі Луганська".

"Нагадуємо, що в Україні не існує такої структури як ГРУ України", а Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони жодних баз у районі Луганська не має, відзначає прес-служба.

За законом "Про розвідоргани України" Головуправління розвідки Міноборони свою діяльність здійснює винятково за межами країни, нагадують у прес-службі військового відомства.

23 вересня Головна військова прокуратура Росії оголосила Тимошенко в міжнародний розшук, а також повідомила про обрання для неї запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

За інформацією ГВП, такі кроки вжиті у зв'язку з тим, що екс-глава корпорації Єдині енергосистеми України Тимошенко, "обвинувачувана в організації дачі хабарів російським офіцерам, у призначений термін по виклику слідчого для пред'явлення їй обвинувачення і допиту в якості обвинувачуваної не з'явилася".

Російська сторона обвинувачує Тимошенко в дачі хабарів при укладенні контракту на суму $750 млн.

Раніше через Генпрокуратуру України Тимошенко була вручена повістка з викликом на допит на 21 вересня, однак лідер БЮТ відмовилася їхати в Росію.

На думку експертів, Тимошенко не можуть затримати на території України ні російські, ні українські правоохоронці.

Інтерфакс-Україна

Читайте також:

Тимошенко заявляє про переслідування з яйцями та перемогу Ющенка на Сході


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: