Ющенківця-терориста поки відпустили. На нього шукають інший компромат

Четвер, 21 жовтня 2004, 17:32
Щодо начальника одного з районних штабів кандидата в президенти Віктора Ющенка Юрія Потикуна порушена кримінальна справа за фактом збереження вибухових речовин.

Про це повідомив в інтерв'ю журналістам у четвер перший заступник внутрішніх справ України Михайло Манін.

За його словами, у середу на посту ДАІ була зупинена машина Потикуна, а на питання: "Що у Вас у машині? він сказав, що в нього там вибухівка".

"Перевірили - у машині дійсно вибухівка", - сказав Манін.

Перший заступник міністра підкреслив, що Потикун сам зізнався, що в його автомобілі знаходиться вибухова речовина.

"З огляду на те, що це була міна часів Великої Вітчизняної війни, то, відповідно до правил техніки безпеки, вона була знищена в присутності понятих", - сказав перший заступник міністра.

На питання про те, де ж зараз знаходиться Потикун, Манін відповісти не зміг, додавши, що зараз йде слідча перевірка.

У той же час, адвокат Потикуна Павло Прокопов повідомив, що його підзахисний звільнений з-під варти в четвер вранці, відповідно до постанови прокурора Фрунзенського району міста Харкова.

Прокопов також повідомив, що слідчі органи одержали санкцію суду на проведення обшуку в квартирі Потикуна, і адвокат побоюється, що під час обшуку можливі провокації.

Як повідомили агентству в обласному штабі Ющенка, Потикун побоюється, що під час обшуку "буде підкинута література по поводженню з вибуховими речовинами", оскільки "подібний сценарій уже випробуваний при обшуку штаб-квартири "Пора".

Про затримання Потикуна повідомив у середу глава парламентського комітету з боротьби з оргзлочинністю і корупцією Володимир Стретович .

За його словами, у машині Потикуна міліція знайшла бомбу з годинним механізмом. Як відзначив глава комітету, близько 11.00 у середу йому на мобільний подзвонив Потикун і сказав, що його зупинили співробітники ДАІ, він оточений міліціонерами, проводиться обшук у його машині.

Потім, за словами Стретовича, Потикуна відвели на 200 метрів від машини і намагалися відкрити багажник. Бомбу відразу ж підірвали. Стретович заявив, що це провокація, і бомбу підклали самі співробітники міліції.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua