КУЧМА, ЯК І ОПОЗИЦІЯ, НЕ ХОЧЕ СТВОРЮВАТИ 400 ДІЛЬНИЦЬ У РОСІЇ

Субота, 23 жовтня 2004, 15:01
Президент України Леонід Кучма вважає, що немає необхідності в створенні додаткових дільниць для проведення голосування на виборах президента України за кордоном.

Таку думку він висловив в інтерв'ю журналістам у суботу в Жашкові (Черкаська область).

Президент підкреслив, що навколо цієї теми дуже багато розмов. "Ця тема занадто політизована, тому що вона почалася вже давно під кутом зору, що за кордоном у нас близько 7 млн. наших бідних людей, тому що їм немає чого їсти", - сказав він, відзначивши:

"Щодо 7 млн. - це неправда, популізм наших політиканів або політиків", - сказав Кучма, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ми живемо сьогодні в глобалізованому світі, і кожна людина має право поїхати туди, куди вона захоче поїхати і заробити якнайбільше", - сказав Кучма.

За його словами, переважна більшість таких людей повернеться в Україну.

Наскільки мені відомо, сказав Кучми, на сьогоднішній день громадян Італії на заробітках за кордоном більше 3 млн.

"Нічого страшного в цьому немає", - відзначив він.

Кучма нагадав, що відповідно до закону про вибори президента України, кожен громадянин України, що знаходиться за кордоном, має зареєструватися в посольстві або консульстві, прийти і проголосувати.

"Якщо в тебе є бажання не бути осторонь від політичних процесів, що відбуваються, ти хочеш по-своєму бачити свою долю, прийди і проголосуй за того кандидата, який тобі подобається", - підкреслив президент.

На його думку, немає необхідності "робити бум" з цієї теми.

Крім того, відзначив Кучма, проконтролювати голосування за кордоном дуже складно.

Президент сказав, що за його інформацією є відповідне представлення з цього питання у Верховному суді України. Верховний суд має розглянути таке питання, прийняти відповідне рішення і "на цьому поставити крапку".

Усього ЦВК створив 123 закордонних виборчих дільниці по виборам президента України.

Крім того, розглядається представлення МЗС про створення близько 400 виборчих дільниць у Росії. Опозиція підозрює, що саме на цих ділянках у Росії може бути сфальсифіковано до 1 мільйона голосів на користь Януковича.

Читайте також:

Ющенківці перевіряють, чи не полетять у Росію зайві бюлетеніpowered by lun.ua