ЗАМІСТЬ 420 ЦВК СТВОРИВ 41 ДІЛЬНИЦЮ ДЛЯ ФАЛЬСИФІКАЦІЇ В РОСІЇ

Неділя, 24 жовтня 2004, 10:36
Центрвиборчком створив у Росії додатково 41 дільницю для голосування на виборах президента України.

Це рішення було ухвалено на засіданні ЦВК, яке почалося о 3:30 ранку 24 жовтня. За законом створювати додаткові дільниці можна було до 24 години 23 жовтня.

Двоє з членів комісії утрималися про голосуванні, всі інші проголосували за утворення 41 виборчої дільниці в Росії, якими буде охоплено близько 150 тисяч виборців.

У Саратовській області створено 1 дільницю, Свердловській - 2, Тверській - 2, Башкирії - 1, Калмикії - 1, Карелії - 1, Новгородській області - 1, Ростовській - 1, Костромській - 4, Курській - 3, Калузькій - 3, Кировській - 1, Московській -1, Нижегородській - 3, Ленінградській - 1, Липецькій - 4, Владимирській - 3, Воронезькій - 3, Іванівській - 2, у Республіці Мордовія - 2.

Як відомо, раніше планувалося створення в Росії 420 дільниць, що, за оцінкою команди Ющенка, дозволяло сфальсифікувати понад 1 мільйон голосів на виборах.

На засіданні вночі член ЦВК Юрій Данилевський зауважив, що "більшість документів МЗС України (щодо створення додаткових дільниць) не відповідають вимогам закону".

Довірена особа Ющенка Микола Катеринчук уточнив, що в більшості документів немає дат, інших необхідних даних, і зазначено дані російських паспортів, повідомляє сайт штабу Ющенка.

Постпред Ющенка в ЦВК Юрій Ключковський нагадав, що не можна виносити рішення пізніше, ніж за сім днів до виборів – згідно з законом це кваліфікується як невчасне створення дільниць.

Коментуючи рішення ЦВК, Микола Катеринчук заявив: "Це рішення суперечить закону, воно прийняте з порушенням термінів".

Також він назвав подання МЗС до Центрвиборчкому таким, що не відповідає вимогам законодавства. Катеринчук нагадав, що під час минулих виборів дільниць для голосування українських громадян на території Росії було всього чотири.

Водночас керівник кампанії Ющенка Олександр Зінченко заявив, що "зухвалість і тиск, безпрецедентні спроби вже сьогодні викривити результати виборів не пройшли".

Він сказав, що сьогодні створено одну десяту того, що пропонувалось, але "й ці дільниці створюються з грубим порушенням законодавства".

"Ми маємо цілу низку серйозних зауважень щодо оформлення документів", - підкреслив Зінченко. Зокрема, він наголосив на тому, що в більшості з них значаться громадяни з російськими паспортами. Це означає, що вони не є громадянами України, а отже не можуть обирати президента України.

Зінченко заявив, що команда Ющенка оскаржуватиме рішення ЦВК в Верховному суді.

Також він акцентував увагу журналістів на тому, що списки виборців будуть перевірені на всіх 41 дільниці.

"Така можливість у нашої команди є", - запевнив депутат.

Зінченко вважає, що було б доцільно відкрити в Росії 10-12 потужних дільниць, які б забезпечили реалізацію конституційного права українських громадян обирати президента.

Читайте також:

ЦВК не встиг створити дільниці для фальсифікації в Росії. Шуфрич ходить з голим торсом

powered by lun.ua