Туркменбаши в бійці спробував відстояти своє право на вибори

Понеділок, 25 жовтня 2004, 19:59
Делегати 15-ого засідання вищого органу влади Туркменії Халк Маслахати (Народна Рада) виступили з протестом проти рішення президента країни Сапармурата Ніязова провести у 2008-2009 роках вибори глави держави.

У відповідь на пропозицію президента про проведення виборів, група делегатів, яка знаходилась в президії, штовхаючись, кинулася до трибуни і за підтримкою інших 2,5 тисяч делегатів заявили про категоричну незгоду з цим рішенням глави держави.

"Нам вас дав бог, ви довічний президент і повинні керувати Туркменістаном довічно", - заявив Герой Туркменії, голова концерну "Туркменнефть" Сапармамед Валіев.

Ще один Герой Туркменії, глава дайханського об'єднання "Туркменістан" Мурадберді Сопіев заявив: "Жодних розмов про проведення виборів бути не може. Народ не дасть вам провести президентські вибори".

За підтримки залу він голосно викрикував "Ні".

Протести делегатів вдалося зупинити тільки після того, як почав грати Державний гімн і президент Туркменії терміново закрив роботу Халк Маслахати.

Ніязов неодноразово пропонував провести наприкінці десятиліття президентські вибори, тому що, на його думку вже з'явилася зміна складу керівництва.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua