"Спостерігачі" з CIS EMO звинувачують опозиційних депутатів у тиску на ЦВК

Середа, 27 жовтня 2004, 21:21
Міжнародна автономна некомерційна організація за спостереженнями за виборами в країнах СНД (CIS EMO) виступила з заявою, де звинувачує народних депутатів від опозиції у хуліганських діях минулої суботу біля Центральної виборчої комісії з метою перешкоджання її діяльності.

Текст заяви був розповсюджений у середу в Києві під час засідання круглого столу "Про факти грубих порушень виборчого законодавства під час виборчої кампанії".

"Дії народних депутатів, бездіяльність керівництва Кабінету міністрів і президента України можуть привести до зриву виборів президента України і зриву формування легітимного органа влади", - відзначається у заяві.

Глава місії Олексій Кочетков (Росія) назвав події минулої суботи біля ЦВК "чітко спланованою провокацією, спрямованою на те, щоб не дати українцям, що проживають у Росії, проголосувати".

Крім того, представник "Земляцтва Донбасовців", спостерігач у складі Місії спостерігачів від виконкому СНД Анатолій Ойстрах повідомив про виявлені порушення, до числа яких він відніс неповний склад виборчих комісій і те, що деякі виборчі дільниці, зокрема, у Києві, дотепер залишаються закритими.

Спостерігачі заявляють, що найбільша кількість порушень допущена прихильниками кандидата в президенти, лідера блоку "Наша Україна" Віктора Ющенка.

Інтерфакс-Україна