АнтиЮщенківський лист розіслав... підлеглий Лужкова. Він же... міжнародний спостерігач від СНД

Четвер, 28 жовтня 2004, 12:05
Уже кілька днів по всій Україні люди отримують конверти. Замість білого порошку із отрутою, в середині – один аркуш паперу із невеликим текстом. У найкращих традиціях чорного PR.

"Від імені понад 10 мільйонів вихідців з України, які мешкають у Росії, до Вас звертається Рада земляцтв України в Росії", - починається лист.

"Віктор Ющенко. Людина, яка на чужі гроші провела гучну передвиборну кампанію, й, продавши свою незалежність, готова продати незалежність України. За Віктором Януковичем стоять виробничники, металурги України, люди, які будують економіку країни, зміцнюючи її самостійність", - стверджує автор.

"Перемога Януковича – це розвиток економіки, підвищення рівня життя й зміцнення зовнішньої політики. Це рівноправні економічні відносини з Росією, в якій живуть та працюють понад 10 мільйонів українців і де ми продаємо наші товари на мільйони доларів!", - обіцяє адресатам автор послання.

"Прихід до влади Ющенка – це політика під диктовку американських діячів, це закриття кордонів та напруженість у відносинах з Росією, подорожчання нафти й газу, а отже - загальне падіння рівня життя, зростання безробіття - все те, що зараз відбувається з Грузією".

"При Ющенкові земля буде скуплена американцями, заводи й фабрики зупинені, країна втратить все, що надбала за роки незалежності і перетвориться у відстійник Заходу".

"Не для того український народ стільки років виборював самостійність, щоб одномоментно її втратити..."

"Ми, українське земляцтво, сподіваємося, що зробити вірний вибір допоможе здоровий глузд, життєвий досвід і велика мудрість українського народу".


У кінці листа стоїть підпис "заступник голови правління ради земляцтв України в Росії Христенко В.М."

Звичайно, було несподіваним отримати творчість шизоїдних поетів сусідньої держави прямо у поштову скриньку. Але ціна питання – вибори президента України – дуже висока. Тому хотілося, щоб автор був чесним зі своїми читачами.

Що ж вдалося з'яcувити "Українській правді"? Дійсно, існує така людина Христенко Володимир Миколайович, який у розмові з "УП" підтвердив, що є автором цього витвору.

Христенко В.М. очолює представництво українського міста Миколаїв при уряді Москви. Є така дивна посада. Його координати навіть вміщено на інтернет-сторінці Департаменту міжнародних зв'язків московської влади.

Але, схоже, правда і чесність на цьому і закінчується. Отже, Христенко В.М. у своєму листі чітко агітує за Януковича і проти Ющенка. Цим самим він порушує закон про вибори президента України. Оскільки Христенко В.М. – громадянин Росії! І на цих виборах він не має права голосу. А відтак, не може радити українцям, за кого голосувати.

Далі – більше. Христенко В.М. звертається від імені "Ради земляцтв України в Росії", де він є заступником.

"Українська правда" зателефонувала у Москву керівнику цієї організації Миколі Челомбітько, щоб з'ясувати, коли відбувалися збори, які уповноважили Христенка В.М. писати мільйонними тиражами листа українським виборцям.

Виявилося, що такого зібрання не було. Пан Челомбітько дуже обережничав під час розмови, але сказав, що "жодних повноважень Христенко від Ради земляцтв не отримував", а правління з питання агітації за Януковича "не засідало".

"Земляцтво – це громадська організація, ми поза політикою. Ми можемо кожен окремо симпатизувати комусь із кандидатів, але організація не політична. І агітувати за або проти кандидата не маємо права", - сказав він.

Третє і найцікавіше – автор листа українцям Христенко В.М. є... міжнародним спостерігачем на цих виборах президента України. І він взагалі, згідно зі своїм статусом, не має права робити такі заяви, як у поширеному тексті.

Знайти пана Христенка "УП" змогла по телефону в Миколаєві. Він вибачився, що не може говорити, оскільки... бере участь у мітингу (!).

За кілька хвилин, протягом яких тривала розмова, він підтвердив, що дійсно писав такого листа – і не одного! (То ж слід шукати нові білі конверти у скриньках?)

Який наклад листа, Христенко не знає – бо цим займалося... земляцтво. Тобто, знову ж таки, юридична особа іншої держави активно втручалася у вибори в Україні. Ну, а агітацією свій лист він не вважає – бо лише "висловлював власну точку зору".

Коли ж "УП" запитала Христенка, від якої організації він є міжнародним спостерігачем – він швидко відвітався і кинув слухавку. Дарма, бо з'ясувати це дуже просто – інформація вміщена на сайті Центрвиборчкому.

Отже, пан Христенко – автор мільйонного чорноPRного витвору – є міжнародним спостерігачем від Співдружності незалежних держав.

Схоже, тепер уже завданням ЦВК є з'ясувати, чи відповідають дії Христенка обов'язку бути незалежним глядачем, а не учасником на цих виборах.

Додати до цієї історії можна ще кілька питань. По-перше, у листі проти Ющенка немає жодних вихідних даних – як того вимагає закон про вибори президента щодо агітпродукції. По-друге, цікаві джерела фінансування цієї акції і взагалі її масштаби.

Лист розсилається поштою, при цьому ініціатори явно користувалися базою даних, застарілою років десь так на п'ятнадцять. Один знайомий повідомив, що це повідомлення надійшло на адресу, за якою він не мешкає з 1988 року! Можливо, це адреси з архіву КДБ СРСР?

І останнє. Після скандалу з поширенням фальшивих листів проти Ющенка у лютому-березні 2003 було заборонено розсилати політичну агітацію через пошту. Про те, що таку заборону знято, ніхто не повідомляв. Але ці антиющенківські листи з Росії розсилаються саме таким способом.


Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.