"АНТИМЕДВЕДЧУКІВСЬКИЙ ЗАКОЛОТ" РОЗШИРЮЄТЬСЯ

Четвер, 28 жовтня 2004, 23:04
Станом на 22.00 годину під заявою журналістів провідних українських телеканалів про тиск, що робиться на них під час президентської кампанії поставили підписи більше 130 осіб.

Зокрема, підтримали заяву 24 співробітника "Нового каналу"; 15 - ICTV; 12 - телеканала "Інтер", повідомляє "Телекритика".

"Студія 1+1" представлена 9 журналістами. Від Першого національного - 10, телеканала "Тоніс" - 5 журналістів, ТРК "Україна" - 1.

Заяву підтримали також тележурналісти з інших регіонів. Зокрема, від "Агентства телебачення "Новини" (АТН, Харків) підписалися 13 осіб.

На підтримку журналістів висловлюються політики і журналісти інших медіа.

Віктор Ющенко розцінив протест журналістів центральних каналів як "крок людської і громадянської мужності".

"Подвиг є подвиг. Журналісти чекали цього. Те, що вони зробили - є блискучим і прекрасним", - цитує Ющенка його прес-служба.

Він запевнив, що розуміє становище журналістів, які часто живуть у скруті і яким доводиться не з власної волі виконувати вказівки зверху.

"Хлопці і дівчата, що ведуть мовлення на "Інтері" та "1+1" і говорять недобру, злу, неправдиву інформацію - це не їхня особиста позиція. Я знаю, скільки болей і переживань вони несуть у собі", - додав Ющенко.

На його думку, було б краще, якби журналісти зробили таку заяву раніше, продемонструвавши солідарність із сотнями колег, що втратили роботу через те, що не хотіли служити владі.

"Проте навіть за два дні, що залилися до виборів, це є дуже важливим прикладом", - підкреслив він. Ющенко пообіцяв, що ні він, ні його команда, не забудуть цей гідний вчинок журналістів.

На його думку, було б краще, якби журналісти зробили таку заяву раніше, продемонструвавши солідарність із сотнями колег, що втратили роботу через те, що не хотіли служити влади.

"Проте навіть за два дні, що залишилися до виборів, це є дуже важливим прикладом", - підкреслив він. Ющенко пообіцяв, що ні він, ні його команда, не забудуть цей гідний учинок журналістів

Представник Януковича в ЦВК Степан Гавриш також виступив на ідтримкужурналістів.

"Я підтримую журналістів у будь-якому відношенні", - сказав він УНІАН.

На думку Гавриша, "свобода слова дорожче, ніж наше протистояння і служіння кому-небудь. Служити потрібно совісті і правді. Якщо їхня позиція зв'язана з тим, то я можу лише пишатися тим, що в Україні є такі журналісти".

У четвер журналісти шести провідних телеканалів України заявили про свою вимогу об'єктивно висвітлювати події в країні і протестують проти тиску на них.

Журналісти висловлюють протест проти нинішньої ситуації з висвітленням ходу виборчої кампанії на провідних телевізійних каналах України.

Заяву журналістів читати тутpowered by lun.ua