США втрачають надію, що Україна є демократичною

П'ятниця, 29 жовтня 2004, 12:01
США сумніваються у виконанні владою України своїх демократичних зобов'язань.

Про це сказано в заяві місії США в Організації з безпеки і співробітництва в Європі, повідомляють Українські Новини.

У документі йдеться, що в Україні з'являються численні повідомлення про порушення визнаних на міжнародному рівні демократичних норм.

Зокрема, до порушень зараховуються зрив опозиційних мітингів, позбавлення голосу незалежних засобів масової інформації, зловживання адміністративним ресурсом, обшуки приміщень продемократичних неурядових організацій і будинків їхніх співробітників на підставі фіктивних обвинувачень, затримання прихильників продемократичних сил та інші серйозні порушення

Наведені факти, йдеться у заяві, ставлять під сумнів бажання уряду України дотримуватися своїх демократичних зобов'язань.

США також попереджають, що якщо вибори президента України не відповідатимуть міжнародним стандартам, то будуть розглянуті заходи щодо відповідальних за порушення посадових осіб, а двостороннім відносинам та інтеграції України в НАТО буде завдано шкоди.

США зазначають, що зараз, за кілька днів до виборів президента України, їхнє занепокоєння тільки зростає.

США посилаються на звіт за 9-20 жовтня Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини і зазначають, що спостереження Бюро сходяться з власними висновками США.

Порушення включають, насамперед, підтверджені випадки залучення державних органів до підтримки одного кандидата і проти іншого; нестабільність у виборчих комісіях через відмову від виконання обов'язків багатьма членами комісій; упередженість залежних від влади ЗМІ; перешкоди діяльності опозиційних і незалежних активістів.

Зокрема, США стурбовані повідомленнями про побиття прихильників лідера блоку партій "Наша Україна", кандидата Ющенка співробітниками міліції біля ЦВК 23 жовтня.

"Ми стурбовані повідомленнями, які показують, що урядові сили стоять за численними провокаціями і насильницькими діями такими, як побиття мирних демонстрантів співробітниками Міністерства внутрішніх справ 23-24 жовтня", - йдеться в заяві.

США закликають українську владу, хоча б на такому пізньому етапі кампанії, припинити порушення демократичних норм.

"Народ України заслуговує на те, щоб його голос почули, і ми закликаємо уряд усунути будь-які перешкоди цьому", - також сказано в заяві.powered by lun.ua