Тігіпко розповів США, як добре жити в Україні

П'ятниця, 29 жовтня 2004, 12:56
Керівник кампанії кандидата Віктора Януковича Сергій Тігіпко спростовує твердження, викладені в одній зі статей британської газети Financial Times про те, що інвестори з небажанням ідуть в Україну.

Такі твердження "просто не підтверджуються фактами", відзначив Тігіпко у своїй статті, опублікованій в четвер у цьому ж виданні.

За його словами, річний обсяг прямих інвестицій в Україну зараз "у п'ять разів вищий, ніж в 2000 році". Зокрема, повідомив Тігіпко, "американська "US Overseas Private Investment Corporation" нещодавно заявила про виділення $240 млн. у допомогу тим бізнесменам, які шукають можливості застосування капіталу в Україні".

Тігіпко підкреслив, що значна частина західних ЗМІ говорить про майбутні економічні успіхи, у той час як прем'єр Янукович їх уже домігся.

"Під керівництвом прем'єр-міністра Україна створила процвітаючу ринкову економіку, яка залучає до себе торговельних партнерів і забезпечує добробут своєму народу", - стверджує він, відзначаючи, зокрема, що в 2003 році зростання ВВП в Україні склало 9,4%, у той час як зростання промислового виробництва досягло 15,8%.

"І те, що все це відбулося при прем'єр-міністрі Януковиче, аж ніяк не випадково. Він здійснює програму активних економічних реформ, до яких відносяться заходи щодо зниження податків, законодавство, яке перешкоджає відмиванню грошей і захист прав власності - обов'язкова умова для вступу у СОТ", - відзначив Тігіпко.

Він також підкреслив, що заголовок статті в Financial Times "Схід або Захід" пропонує Україні невірний вибір.

"Єдиний прагматичний курс - це той, який спрямовано і на схід і на захід. Україна може й повинна прагнути до більшої інтеграції зі своїми європейськими сусідами, але в той же час вона має підтримувати зв'язки з Росією й іншими партнерами по єдиному економічному просторі", - підкреслив Тігіпко, додавши, що такий підхід обрав Янукович.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua