Кучма запропонував незадоволеним журналістам звільнятися

П'ятниця, 29 жовтня 2004, 14:54
Президент України Кучма вважає, що у своїй роботі журналісти мають керуватися внутрішнім статутом свого засобу масової інформації, і йти з роботи, якщо їх цей статут не влаштовує.

"Якщо десь комусь не подобається працювати - пиши заяву і йди працюй в інше місце. Чому шахтар, або металург, або токар, або пекар - не подобається десь, пішов в інше місце працювати", - прокоментував президент на прохання журналістів у п'ятницю в Чернігові заяву журналістів українських телеканалів.

"У кожного ЗМІ, будь то канал або газета, є свій внутрішній статут. Однак, якщо в цьому колективі кожний хоче працювати за своїм власним статутом - вибачте, такого не може бути, просто такого не існує", - сказав Кучма.

Він зізнався, що подібні заяви представників ЗМІ в нього "спочатку десь викликали таке почуття невдячності до журналістів, які, м'яко кажучи, вважали себе "білою расою" і беруть на себе право бути останньою інстанцією".

"Однак я знаю, що їх мізерна кількість, тому що всі журналістські братії - чи друкованих ЗМІ, електронних - вони чесно виконують свій обов’язок перед Україною, перед самими собою", - відзначив він.

На думку президента, подібні заяви будуть з'являтися й надалі.

Говорячи про свободу преси, Кучма відзначив, що в США на пост президента балотуються чотири кандидати, а за межами Америки широко відомі імена лише двох з них - Джорджа Буша й Джона Керрі. "Запитаєте США, де ж рівність доступу до ЗМІ, де слово журналістів тоді?", - сказав він.

Президент також відзначив, що ряд опозиційних українських ЗМІ замовчують позитивні дії української влади. "Я не хочу називати ЗМІ, які сугубо опозиційні, які жодного позитиву не сказали на адресу сьогоднішньої влади", - підкреслив він.

Глава держави також відзначив, що у світовій пресі переважає негативна інформація про Україну. "Назвіть хоч один приклад у якомусь друкованому або недрукованому ЗМІ позитивної статті або передачі про Україну", - запропонував Кучма журналістам.

Нагадаємо, що в четвер журналісти п'яти провідних українських телеканалів оприлюднили заяву про тиск, який на них чинять в ході президентської кампанії.

За станом на п'ятницю під заявою вже підписалося понад 160 осіб, які представляють 18 загальнонаціональних і регіональних телерадіокомпаній.

Читайте також:

СІМ ЖУРНАЛІСТІВ "1+1" ЗВІЛЬНИЛИСЬ НА ЗНАК ПРОТЕСТУ ПРОТИ ЦЕНЗУРИ

"АНТИМЕДВЕДЧУКІВСЬКИЙ ЗАКОЛОТ" РОЗШИРЮЄТЬСЯ

Заяву журналістів читати тут

5 канал закликає журналістів до солідарності

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.