Янукович попереджає про "криваве громадянське протистояння"

П'ятниця, 29 жовтня 2004, 17:48
За півтори доби до виборів Янукович вирішив не відставати від Кучми. Він виступив із зверненням до "козлів". Ой, вибачте, до українців. Не виключено, щоб просто зайвий раз помаячити чверть години на телеекрані.

Далі "Українська правда" вміщує повний текст звернення Януковича. Але не можемо не утриматися від двох мінімальних коментарів. Як можна назвати людину, яка закликає людей "не піддаватися провокаціям" (хоча українською правильно "на провокації") – в той час як він формує по всій Україні загони братви для погромів дільниць і провокацій під Центрвиборчкомом? І як можна назвати людину, яка стверджує, що "вищою цінністю" для нього є право вільного вибору українців – і він, мовляв, "на всіх посадах я завжди захищав це право"? Слава богу, склероз уразив поки не всіх українців. Які пам'ятають "чесні вибори" в 2002 в Донецькій області та "гарячий прийом", влаштований Ющенку в Донецьку в 2003. Далі читайте самі.


29 жовтня кандидат на пост президента України Віктор Янукович звернувся до співвітчизників.

Дорогі співвітчизники!

Завершується виборча кампанія – час, коли ми всі повинні подумати, яку країну хочемо залишити своїм дітям і кому можемо довірити владу. Вважаю за потрібне ще раз запропонувати до Вашої уваги свою позицію, на якій стою і яку неухильно втілюватиму в життя на посту президента нашої країни.

Нам потрібна сильна, самостійна, незалежна країна. Нова державна стратегія України повинна спиратися на національні інтереси, здоровий глузд і прагматизм.

Наше досягнення – високі темпи зростання економіки країни. Ми їх збережемо. Кожний матиме можливість працювати і заробляти. Доходи громадян зростатимуть, випереджаючи інфляцію. Ми – за стабільність сьогодення і передбачуваність майбутнього країни.

Ми – за заможне населення, з високою зарплатою і високою соціальною захищеністю. Я проти перетворення українських громадян на дешеву європейську робочу силу, яка отримує українську зарплату за європейських цін і європейських податків.

Ми встановимо податкову систему, здатну забезпечити подальше зростання економіки. Для цього податок на прибуток буде знижено до 15%, ПДВ – до 12%, а податок на доходи громадян буде збережено на рівні 13%.

Ми доб'ємося відміни кримінального переслідування за економічні порушення. Бізнес і всі підприємці будуть захищені від сваволі податкових адміністрацій. За несплату податків та інші господарські порушення буде введено фінансові штрафи.

Ми забезпечимо високий рівень соціальних гарантій. Пріоритетом держави буде доступність та достатність безплатного медичного обслуговування, безкоштовна освіта.

Ми гарантуємо мінімальні пенсії не нижче прожиткового мінімуму. Я проти дешевого популізму, нездійсненних обіцянок та безвідповідального нігілізму стосовно влади.

Тільки маючи сильну владу, сильну державу, ми зможемо конкурувати на міжнародних ринках, забезпечувати економічний розвиток країни і провадити активну соціальну політику. Для цього ми повинні повернути довіру людей до держави і влади.

Судова влада повинна мати в своїй основі реальну незалежність суддів. Судді будуть обиратися, а не призначатися. Судді, які обираються, зможуть забезпечити цивільний і громадський контроль над діяльністю правоохоронних органів, забезпечивши людям справжні гарантії їхніх прав і свобод.

Ми стоїмо на тому, що нам потрібна сильна українська армія, яка базується на можливостях національної промисловості. Україна має бути здатною самостійно захистити себе.

Ми не вступатимемо до жодних військових блоків і союзів. Я проти негайного вступу до НАТО, проти негайної ліквідації української армії та військової промисловості. Я проти встановлення контролю інших країн над зовнішньою політикою України. Наша країна не повинна стати інструментом у чужих руках.

Не можна допустити перетворення України на осередок нестабільності і соціальних конфліктів. Я проти реалізації проекту Кримсько-татарської автономії на півострові Крим, що може спричинити створення в Україні зони етнічно-соціального конфлікту.

Ми забезпечимо пріоритетний розвиток економічного співробітництва з Росією, задля підвищення конкурентноздатності України на світових ринках. Нам необхідне вільне переміщення товарів, послуг та громадян з нашими сусідами.

Ми будемо добиватися цього як у стосунках з Росією, так і у стосунках з Євросоюзом. Ми будуватимемо нашу зовнішню політику тільки на рівних і взаємовигідних умовах. Я проти підготовки до вступу в ЄС прискореними темпами, на будь-яких умовах. Такий курс неминуче створить нерівні умови конкуренції для нашої промисловості та сільського господарства.

Я виступаю за нову політичну систему і систему управління державою. Країні потрібна реальна децентралізація влади. Для цього необхідно значно роширити повноваження та відповідальність депутатів всіх рівнів перед законом.

Збільшивши оплату праці держслужбовців, ми на ділі зможемо розгорнути рішучу боротьбу з корупцією і здирництвом чиновників. Я не допущу збереження застарілої політичної системи. Нам потрібна нова демократія. Україна не може більше залежати від волі однієї єдиної людини, хто б це не був.

Я виступаю за дозвіл на подвійне громадянство і укладення відповідних міжнародних угод з іншими країнами. Будь-яка людина, що народилася в Україні, повинна мати змогу стати громадянином нашої країни, не відмовляючись від громадянства іншої.

Україна – багатонаціональна держава. Необхідно припинити дискримінацію російської мови та російської культури. Російська мова повинна мати такі ж самі права і можливості, як і українська. Я проти насильницької українізації країни, якими б благими намірами це не прикривалося.

Дорогі співгромадяни!

Не будьте байдужими до історичного вибору, перед яким стоїть у ці дні наша країна. Зараз ми визначаємо наше майбутнє на багато десятиліть.

На жаль, дії окремих учасників передвиборчих перегонів вже вийшли за межі цивілізованої політичної боротьби.

Один з кандидатів в президенти та депутати, які його підтримують, публічно заявили про свої наміри захопити владу в Україні будь-якою ціною. Вони готові заплатити за владу найвищу ціну.

Вони готові захопити владу за рахунок громадянського спокою, ціною людської крові, що може пролитися на барикадах, куди вони звуть українців. Радикальні політики закликають народ до антиконституційних дій, до політичного перевороту.

Як прем'єр-міністр України, я маю великий досвід досягнення політичного консенсусу та громадянської згоди. Збереження миру і спокою я вважаю головною метою своєї політичної діяльності. Політичні питання повинні вирішуватись шляхом демократичних процедур та вільного волевиявлення народу.

Україна потребує президента, якого на виборах підтримає більшість громадян держави. Україні не потрібен правитель, що захоплює владу за рахунок народу, несучи йому горе і нещастя. Цей шлях для України означає втрату країни, втрату державності, втрату народної єдності.

Як кандидат на посаду президента України я звертаюсь до своїх прихильників, до мільйонів громадян України. Я вдячний їм за підтримку. Їхні голоси дуже важливі в той час, коли вирішується доля нашої країни.

Кожен свідомий українець повинен реалізувати конституційне право і обрати свого президента. Це громадянський обов'язок. Це підтвердження громадянської позиції.

Я закликаю громадян України: будьте пильними! Не треба піддаватися провокаціям. Єдина форма підтримки кандидата в день виборів – це голосування. Не треба брати участь у будь-яких насильницьких акціях. Це моє прохання.

Звертаюсь і до тих виборців, що підтримують інших кандидатів на посаду президента України. Я поважаю ваш вибір. Вищою цінністю для мене є ваша можливість вільного вибору.

На всіх посадах я завжди захищав це право. Голосуйте за того, кого підказує вам ваша совість. Кожен голос вплине на результати виборів. Але я закликаю вас не зробити нічого, за що вам та вашим нащадкам у майбутньому буде соромно.

Я не розумію людей, що кидають країну та її народ у криваве громадянське протистояння. Я не розумію політиканів, що мріють насильницьким шляхом захопити владу, прикриваючись ім'ям "демократичної опозиції"

Я впевнений, народ та молода незалежна держава пройдуть випробування виборами гідно.

Наші діти будуть пишатися Україною!

Кандидат на пост президента України Віктор Янукович

(Звернення взято з сайту Януковича)


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування