Білоконь збере більше 157 тисяч правоохоронців, щоб захищати спокій

Субота, 30 жовтня 2004, 14:20
Міністр внутрішніх справ Микола Білоконь обіцяє забезпечити правопорядок на виборах президента.

На прес-конференції він сказав, що для забезпечення правопорядку міліція має відповідні сили й засоби, і в разі потреби вона їх застосує, передають Українські новини.

При цьому Білоконь висловив упевненість, що деякі деструктивні сили намагатимуться провести акції на виборах президента з порушенням громадського порядку.

"Я більш ніж упевнений, що деякі деструктивні сили намагатимуться провести ці заходи немирно", - сказав він.

Білоконь сказав, що відповідно до законодавства міліція, зобов'язана вимагати припинення правопорушень і при цьому може застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби й зброю.

Білоконь також сказав, що для охорони правопорядку будуть залучатися громадські формування, які зможуть фіксувати правопорушення й виступати свідками.

За даними МВС, з 31 жовтня буде посилена охорона будинків центральних органів влади, основних об'єктів забезпечення життєдіяльності Києва, зокрема, адміністрації президента, Кабміну, Національної телекомпанії України, ЦВК та територіальних виборчих комісій у всіх 10 районах міста.

Зі слів Білоконя, для охорони громадського порядку на виборах буде залучено 147,4 тис. співробітників правоохоронних органів й 10 тис. членів громадських формувань.

Він додав, що в Києві функціонуватимуть 10 територіальних виборчих комісій, на яких порядок будуть забезпечувати 150 співробітників міліції, також створено два резервних підрозділи по 150 чоловік.

На 958 виборчих дільницях Києва позмінно нестимуть службу 6,6 тис. співробітників міліції й курсантів.

За даними МВС, для забезпечення охорони правопорядку в Києві з 30 жовтня планується залучити сили київського гарнізону міліції й внутрішніх військ: 3 тис. міліціонерів й 3 тис. військовослужбовців, а також 2 тис. співробітників підрозділів міліції швидкого реагування "Беркут" з інших регіонів України.

Також до ранку 1 листопада до Києва прибудуть 2,2 тис. військовослужбовців, підрозділів спеціального призначення, внутрішніх військ і МВС.

В 14 регіонах України для охорони правопорядку будуть також залучені підрозділи транспортної міліції, Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, Державної служби охорони, навчальних закладів МВС і податкової міліції.powered by lun.ua