Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Ющенко переміг у першому турі. І влада це визнала

Середа, 10 листопада 2004, 16:48
Те, чого так наполегливо уникала влада, наздогнало її 10 листопада, у останній день, коли закон вимагав оприлюднити офіційні дані Центральної виборчої комісії. Отже, Ющенко переміг у першому турі виборів. За даними ЦВК, його відрив від Януковича складає 0,55%, або понад 150 тисяч голосів.

Ющенко набрав 11 125 395 голосів, що дорівнює 39,87% голосів виборців.

Янукович набрав 10 969 579 голосів, що складає 39,32%.

Засідання ЦВК, на якому оприлюднили переможні цифри, почалося ще у вівторок о 18 годині, тривало до 1 години ночі середи і закінчилося після обіду.

Сам Віктор Ющенко назвав офіційні дані Центвиборчкому доказом перемоги демократичних сил у першому турі.

"Зрозуміло, яка ціна цих сотих відсотку голосів, мабуть, владі не було "чим крити" навіть ці цифри", - сказав Ющенко на брифінгу у центральному штабі. Дані ЦВК про підсумки першого туру йому повідомили телефоном.

"Це свідчить, що ми з вами одержали перемогу", - заявив Ющенко.

"Для дуже багатьох людей морально важливо, чим закінчиться 1-й тур. Мова йде навіть не про тисячні відсотка, а по факти - хто, незважаючи на всі фальсифікації, переміг", - сказав Ющенко, висловивши впевненість у своїй перемозі у 2-м турі.

Він також сказав, що має намір розпочати виборчий тур у суботу з Харкова. При цьому він відзначив, що вже провів переговори з лідером СПУ Олександром Морозом, лідером ПППУ Анатолієм Кінахом про співробітництво під час агітації в регіонах.

"Ми гармонізували спільний графік поїздок у другом турі там, де вони вкрай необхідні", - сказав Ющенко.

Водночас штаб Ющенко не вважає об'єктивними результати виборів у першому турі.

"Так, перше місце після 10 днів тяганини оголошене за Ющенком, але ми говоримо, що вибори не сфальсифіковані в якісному відношенні, однак в нас багато питань до кількісних результатів. Ми не вважаємо, що названо об'єктивні результати виборів", - заявив журналістам представник Ющенка в ЦВК депутат Юрій Ключковський.

Зокрема, він відзначив, що в результатах виборів не враховані підсумки голосування по 100-му округу (Кіровоград), а також по багатьох виборчих дільницях, де "з різних причин не хочуть їх враховувати".

Ключковський заявив, що в штабу Ющенка "є низка питань", на підставі яких саме протоколів тервиборчкомів оголошені результати виборів у першому турі.

На засіданні ЦВК він заявив, що результати, установлені штабом Ющенка на підставі протоколів територіальних виборчих комісій, що були в їхньому розпорядженні, розходяться з результатами, що були оприлюднені ЦВК.

Він попросив відповісти, скільки протоколів, що врахував ЦВК, є уточненими, скільки з них були складені не 1 листопада, а через кілька днів після 31 жовтня.

У зв'язку з цим Ключковський вимагає, щоб представникам Ющенка найближчим часом була дана можливість ознайомитися з протоколами тервиборчкомів, на підставі яких ЦВК підводила підсумки голосування у першому турі.

Глава ЦВК Сергій Ківалов дав доручення надати таку можливість представникам Ющенка з четверга. "Завтра приходьте і знайомтеся", - сказав він.

А тим часом глава штабу Януковича Сергій Тігіпко заявляє, що пишається таким результатом Януковича.

"Якщо ви подивитесь, то в січні Янукович мав 8%, Ющенко – 25%, у червні відповідно – 16% і 27%. Зараз ми маємо приблизно рівний результат, тому ми задоволені результатом", - сказав він.

"Ми раді, що маємо такий результат, незважаючи на те, що у нас є дуже багато претензій по голосуванню, особливо в західних областях. Ми добре розуміємо, що голосували не люди, а кількість паспортів", - заявив Тігіпко

"Ми добре розуміємо і знаємо, що робити далі. По-перше, ми переконані, що уряд продовжить свої соціальні ініціативи, повністю виконуватиме свої зобов'язання перед пенсіонерами, інвалідами, студентами та малозабезпеченими", - сказав Тігіпко.

Він також пообіцяв нові ініціативи від прем’єра. Тігіпко пояснив, що вони не оголошувались, "тому що була заборонена агітація".

Він також зазначив, що у Януковича велика перевага по лівому електорату і висловив сподівання, що він голосуватиме саме за Януковича. Він також пообіцяв посилити контроль за голосуванням у західних областях також активізувати виборців на півдні і сході.

Що стосується теледебатів, Тігіпко порадив журналістам бути уважними і сказав, що "сьогодні-завтра" Янукович сам висловить свою позицію щодо цього.

Коментуючи перспективи на другий тур Тігіпко нагадав, що "Янукович мав перемогти ще у першому турі з перевагою в 3-4%, але все поламала явка".

Але на другий тур Тігіпко "точно" пообіцяв перемогу Януковича з перевагою 3-4%.

А представник Януковича у ЦВК Степан Гавриш заявляє, що у їхнього кандидата вкрали перемогу у першому турі.

Він нагадав, що прогнозував у вівторок паритет голосів з незначною перевагою на користь одного кандидата. "Так і сталося", - зазначив він.

"Ми розуміємо, що у нас вкрали перемогу, але ми не будемо довго сумувати з цього приводу і намагатимемося до 21 листопада переламати ситуацію. Я переконаний у нас для цього є всі ресурси. Не тільки у Східній Україні, але й у Центрі", - зазначив Гавриш.

Він пообіцяв застосувати "нові технології контролю за виборчим процесом", що дозволить, як мінімум, залучити до підтримки Януковича 1,5-2 мільйони голосів".

"Саме ці голоси були вкрадені у Януковича через різні технології і маніпуляції на Західній Україні", - додав Гавриш.

Він висловив впевненість у перемозі Януковича у другому турі, зазначивши, що зробить все можливе, щоб запобігти фальсифікаціям. Запорукою ж перемоги Януковича він назвав "постійно зростаючий рейтинг, який неможливо зупинити".

Представник СДПУ(о) Нестор Шуфрич також пообіцяв перемогу свого кандидата з перевагою 1,5-2 мільйони голосів. Тактикою на наступний тур він назвав залучення до участі у виборах тих громадян, які реально відчули переваги роботи Януковича.

У свою чергу представник Ющенка Микола Катеринчук не висловив здивування результатами голосування у першому турі.

"Саме рішення ЦВК не є дивним, але є велике питання щодо абсолютних цифр, які були оголошені по першому туру", - сказав він у коментарі журналістам.

"Ми виграли битву, але головна перемога попереду", - наголосив Катеринчук.

***

У цих остаточних даних ЦВК, де зафіксовано перемогу Ющенка, не враховано результат голосування у 100 окрузі на Кіровоградщині, де вибори визнано недійсними. Ющенко, який там лідирував з відривом близько 35 тисяч голосів, це рішення оскаржує в суді.

Водночас у остаточних цифрах враховано результати голосування у 200 та 203 округах Черкаської області. Як відомо, обласний суд визнав недійсними вибори у цих округах. Там також лідирував Ющенко.

У цей час команда Ющенка оскаржує рішення Черкаського суду у Верховному суді.

Однак навіть якщо остаточно буде визнано результати виборів у 200 і 203 округах недійсними, це зменшить показник Ющенка лише на 0,1% і все одно залишить його на першому місці. Про це повідомила прес-секретар ЦВК Зоя Казанжи.

У регіональному вимірі результати виборів виглядають так:

Крим:
за Ющенка - 12,79%, за Януковича - 69,17%
Вінницька область:
за Ющенка - 59,66%, за Януковича - 15,02%
Волинська область:
за Ющенка - 77,19%, за Януковича - 10,48%
Дніпропетровська:
за Ющенка - 18,72%, за Януковича - 49,73%
Донецька:
за Ющенка - 2,94%, за Януковича - 86,74%
Житомирська:
за Ющенка - 43,51%, за Януковича - 29,2%
Закарпатська:
за Ющенка - 46,61%, за Януковича - 37,75%
Запорізька:
за Ющенка - 16,59%, за Януковича - 55,65%
Івано-Франківська:
за Ющенка - 89,03%, за Януковича - 4,47%
Київська:
за Ющенка - 59,72%, за Януковича - 16,37%
Кіровоградська:
за Ющенка - 37,05%, за Януковича - 31,49%
Луганська:
за Ющенка - 4,54%, за Януковича - 80%
Львівська:
за Ющенка - 87,25%, за Януковича - 5,81%
Миколаївська:
за Ющенка - 17,94%, за Януковича - 53,97%
Одеська:
за Ющенка - 17,34%, за Януковича - 53,4%
Полтавська:
за Ющенка - 43,64%, за Януковича - 25,95%
Рівненська:
за Ющенка - 69,25%, за Януковича - 16,08%
Сумська:
за Ющенка - 52,71%, за Януковича - 25,7%
Тернопільська:
за Ющенка - 87,52%, за Януковича - 5,51%
Харківська:
за Ющенка - 15,35%, за Януковича - 57,37%
Херсонська:
за Ющенка - 32,13%, за Януковича - 37,44%
Хмельницька:
за Ющенка - 57,89%, за Януковича - 21,1%
Черкаська:
за Ющенка - 57,74%, за Януковича - 17,92%
Чернівецька:
за Ющенка - 66,69%, за Януковича - 17,91%
Чернігівська:
за Ющенка - 43,35%, за Януковича - 24,45%
Київ:
за Ющенка - 62,36%, за Януковича - 14,63%
Севастополь:
за Ющенка - 5,97%, за Януковича - 73,54%

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування