БУШ ПРИЗНАЧИВ СВОГО ОСОБИСТОГО СПОСТЕРІГАЧА НА ДРУГИЙ ТУР В УКРАЇНІ

Четвер, 11 листопада 2004, 12:01
Президент США Джордж Буш призначив відомого сенатора-республіканця Ричарда Лугара своїм особистим представником на другому турі виборів в Україні.

Про це йдеться у письмовій заяві Лугара, в якій сенатор повідомляє, що на прохання Буша головною його місією буде підтримка "вільного і чесного процесу" в ході другого туру українських виборів.

"Моя присутність в Україні в такий важливий час покликана також підкреслити підтримку майбутнього України з боку президента Буша", - зазначив сенатор.

За його словами, США стурбовані численними порушеннями, включаючи "політичне залякування" і "незаконне використання адміністративних ресурсів" у ході підготовки першого туру українських президентських виборів.

Тому США мають намір ретельно прослідкувати за тим, як буде обраний президент країни у другому турі.

"Підтасовані або незаконні вибори підірвуть позиції України і керівництва країни. У нового президента не буде легітимності серед українського народу і світової спільноти", - заявив Лугар.

Він попередив, що нелегітимні вибори негативно позначаться на відносинах між Україною і США.

"У Росії і Білорусії демократичним силам кинуто виклик, і тому Захід повинен присвятити себе забезпеченню вільного і чесного виборчого процесу в Україні".

"Це по-справжньому поворотний момент в історії України, який може мати наслідки, що далеко йдуть, за її межами в усьому регіоні", - наголосив сенатор.

У заяві Лугара повідомляється також, що США, низка європейських країн, а також такі організації, як ОБСЄ і американський "Національний фонд демократії", направляють на другий тур президентських виборів до України "декілька тисяч спостерігачів".

"Присутність на виборах досвідчених спостерігачів і прихильників демократії допоможе запобігти незаконній діяльності і зробить приховування шахрайства важчим", - сказав сенатор.

Ричард Лугар є головою сенатського комітету у закордонних справах.

РІА "Новости", УНІАН




powered by lun.ua