Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Гербст думає, що ЗМІ Медведчука ставляться до людей як до грибів

П'ятниця, 12 листопада 2004, 13:41
Посол США в Україні Джон Гербст обвинувачує низку українських ЗМІ в заангажованому висвітленні кампанії з виборів президента України.

"Вони ставляться до українських виборців, як до грибів, які потрібно тримати в темряві", - сказав Гербст, виступаючи перед студентами та журналістами в п’ятницю.

Зі слів Гербста, його критика жодним чином не означає підтримки США кандидата від опозиції.

"Це означає, що ми виступаємо як представники, можна сказати, українського народу, якому не дають змоги побачити всі сторони політичної кампанії", - сказав Гербст.

За його словами, якби ЗМІ висвітлювали кампанію не відповідно до "темників", то всі громадяни України знали б про масові порушення в ході кампанії з виборів президента.

Посол США також схвалив рішення близько 300 журналістів висвітлювати кампанію об'єктивно, незважаючи на "темники".

Гербст відкинув обвинувачення в заангажованості своєї країни. З його слів, США будуть розвивати відносини з Україною у разі вільного проведення другого туру виборів президента України, незалежно від того, хто переможе.

Коментуючи демонстрацію студентів і вчителів, які протестували біля посольства США проти нібито втручання в справи України 22 жовтня, Гербст підкреслив, що лист нібито від імені студентів чомусь зачитали викладачі.

"Це була показуха", - сказав Гербст російською, хоча весь час до цього говорив англійською.

Як повідомлялося, раніше США закликали Україну усунути порушення норм демократії перед другим туром виборів президента.

ОБСЄ, Європейський Союз, Японія, Канада, США, місії зі спостереження за виборами від НАТО, Парламентської асамблеї Ради Європи негативно оцінили виборчу кампанію, зазначивши, що вибори не відповідали низці міжнародних стандартів демократії.

"Український вибір"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування