Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

ПЕРЕД ТИМ, ЯК ПІТИ НА ПЕНСІЮ КУЧМА ГОТУЄ СЮРПРИЗ НОВОМУ ПРЕЗИДЕНТУ

Неділя, 14 листопада 2004, 19:35
Президент Леонід Кучма обіцяє реалізувати політичну реформу ще за свого президентства.

В неділю в інтерв'ю в програмі "Епіцентр" на каналі "1+1" він заявив, що залишається "палким прихильником політичної реформи".

"Я не виключаю, що встигну сам в іпостасі президента підписати закон про зміни до Конституції (щодо політичної реформи). Тоді другий тур не буде проходити за принципом "все або нічого", заявив президент.

Він додав, що якщо парламент "не спроможеться внести зміни, то і закон про вибори на партйній основі втрачає сенс". "Не виключено, що парламентарі будуть змушені повернутися до виключно мажоритарних виборів", - підкреслив Кучма.

Він назвав політичну реформу "ключевим питанням поточного моменту". "Тобто, яким буде президент, не менш важливе зараз ніж те, хто буде президентом", додав він.

"Тільки сліпий зараз не бачить, що ситуация загострилася. І загостриться ще, якщо не буде політичної реформи. Хто б не виграв вибори - віддати одній особі нинішній політичний ресурс за нинішніх політичних обставин - це ризик", заявив Кучма.

Він пояснив, що під "нинішніми політичними обставинами" має на увазі той факт, що обидва лідери гонки мають приблизно однакову кількість симпатиків. Це означає, що новий глава держави переможе з мінімальним відривом.

Відсутність реформи - це "формула політичної нестабільності", підкреслив Кучма.
"Як президент збарається формувати в таких умовах уряд більшості, якщо цього не вимагатиме Конституция? Чи працювати з парламентом, який не буде структурований?", запитав він.

Президент підкреслив, що нинішня більшість, яка була "сформована на домовленностях, зараз практично існує на папері".

На думку Кучми, якщо політреформа не буде реалізована, то головна проблема сьогодення - "невідповідність політичної системи новим історичним реаліям" - загостриться після виборів "ще більше".

Під час інтерв'ю Кучма був у темно-сірому светрі на фоні полиць из книжками. Більшість відповідей на запитання Кучма зачитував з суфлера, який розташували поряд з ведучим Піховшеком. Частина інтерв'ю ще до появи в "Епіцентрі" з'явилася на російському телеканалі РТР, а потім повторювалося на Першому національному.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування