УТ-1 САМОВІЛЬНО ЗМІНИЛА ФОРМАТ ДЕБАТІВ

Понеділок, 15 листопада 2004, 15:25
За декілька годин до дебатів президент Національної телекомпанії України Олександр Савенко самовільно змінив регламент проведення теледебатів між кандидатами на посаду президента України.

Про це заявив довірена особа Віктора Ющенка, нардеп Микола Томенко.

Зокрема, згідно з корективами Савенка, у пункті 12 цього документу зазначено, що "якщо після виступу кандидата залишилось більше 2-х хвилин часу, ведучий може поставити йому запитання по темі виступу таким чином, щоб на відповідь залишилось не менше 2-х хвилин".

Томенко наголосив, що цей пункт і весь цей документ суперечить виборчому законодавству, зокрема постанові Центральної виборчої комісії.

Він також повідомив, що підготував відповідне депутатське звернення до Генеральної прокуратури про спробу фальсифікувати виборчі документи.

Томенко також закликав голову НТКУ Савенка "неухильно дотримуватися букви закону …та забезпечити проведення теледебатів у відповідності з чинним законодавством, а не сценарієм Адміністрації Президента та уряду".

Томенко також додав, що протягом останнього періоду штаб Януковича намагається де-факто відмінити дискусію між кандидатами у президенти, "тобто заборонити кандидатам ставити одне одному питання, а ведучого перетворити на інформаційного кілера".

"Спроби фактично надати статус ще одного кандидата у президенти ведучому дебатів спостерігалися протягом всього часу, поки дискутувалась ця тема у ЦВК. Так, представник Януковича у ЦВК Степан Гавриш наполегливо пропонував ввести норму, яка би дозволяла ведучому теледебатів ставити питання кандидатам і заборонити це кандидатам", - нагадав Томенко, повідомляє прес-служба депутата.

У той же час заступник голови Верховної Ради Олександр Зінченко перервав прес-конференцію, після того як до нього надійшла інформація, що Національна телекомпанія України намагається змінити порядок проведення теледебатів.

Він попросив вибачення у журналістів і зазначив, що змушений піти для з'ясування даного питання, повідомляє УНІАН.

У понеділок о 19.00 на Першому Національному каналі мають розпочатися теледебати між кандидатами на пост президента України Ющенком і Януковичем.powered by lun.ua