КІВАЛОВ ПРОСИТЬ ГЛАВУ СБУ ЗАХИСТИТИ ЙОГО ... ВІД ХАКЕРІВ

Вівторок, 16 листопада 2004, 17:31
Голова Центральної виборчої комісії Сергій Ківалов просить Службу безпеки України забезпечити захист інформаційної системи ЦВК при підведенні підсумків голосування в другому турі виборів президента.

Про це Ківалов повідомив журналістам після зустрічі з головою СБУ Ігорем Смєшком.

За словами Ківалова, у ході зустрічі вони обговорили питання, пов'язані з комплексним захистом інформації, яка надходить в автоматизовану систему ЦВК.

Ківалов звернувся до СБУ із проханням надати методичну й технічну допомогу в цих питаннях.

"Не хочу, щоб народжувалися після другого туру чутки про якихось хакерів", - сказав Ківалов.

За словами голови ЦВК, у ході зустрічі співрозмовники також обговорили питання, пов'язані із захистом двох режимних підприємств ЦВК, які друкують бюлетені й відкріпні талони.

Ківалов повідомив, що з 17 листопада бюлетені будуть передаватися територіальним виборчим комісіям, у зв'язку із чим необхідна додаткова увага співробітників СБУ, щоб не допустити жодних провокацій.

За словами Ківалова, поки ухвалено рішення про допомогу СБУ для ЦВК, а сам механізм допомоги буде опрацьовуватися протягом наступних днів.

На питання: чому ЦВК не зверталася по допомогу в СБУ перед першим туром виборів президента, Ківалов відповів, що зараз ця допомога необхідна, щоб не допустити повторення проблем з інформаційною системою, які виникли під час підведення підсумків голосування в першому турі виборів президента.

"Я ж голова ЦВК-початківець... Якби не виникло ніяких проблем (після першого туру), я б і зараз не звернувся", - сказав він, повідомляють "Українські новини".

Як повідомила прес-секретар СБУ Марина Остапенко, Смєшко підтвердив готовність СБУ надати допомогу ЦВК, а також підкреслив, що СБУ має намір і далі дотримуватися принципу невтручання в політичні й виборчі процеси в країні.

Раніше ЦВК створила спеціальну робочу групу для з'ясування причин збоїв у системі "Вибори Президента України", за допомогою якої інформація з територіальних виборчих комісій надходить до Центрвиборчкому.

4 листопада Ківалов звільнив начальника комп'ютерної служби ЦВК у зв'язку з недостатньо оперативною обробкою даних результатів голосування на виборах президента.

Перед цим опозиція заявила про те, що дані в комп'ютерний центр ЦВК надходили через транзитний сервер при адміністрації президента й штабі Януковича.

У свою чергу провладні депутати обвинуватили опозицію в спробах зламати сервер за допомогою хакерів.
powered by lun.ua