Міліціонерів примушують приводити по 15 осіб за Януковича, учителів залякують

Вівторок, 16 листопада 2004, 18:23
Представникам правоохоронних органів дають рознарядку принести список з 15 осіб, які проголосують за Віктора Януковича.

Про це написав прес-службі штабу Ющенка підполковник міліції В'ячеслав Чайка, повідомляють "Українські новини"

За його словами, правоохоронців почали залучати до впливу на виборчий процес ще з березня цього року.

Чайка розповів зокрема, що перші "організаційні збори" міліцейських начальників області відбулися в школі міліції в Сокиричах. Тоді ж він отримав перше зауваження.

Міліціонер обурився тим, що "професіоналів, розумних людей із "Беркута" кидають проти свого ж народу".

Він навів приклади втручання правоохоронців у виборчий процес: так, кожен міліціонер отримав вказівку дати начальнику список п'ятнадцяти людей, що голосуватимуть за Віктора Януковича.

Правоохоронець розповів, як проходили вибори 31 жовтня в селі Соф'янівка на Волині. Коли 30 з 54 виборців проголосували за Віктора Ющенка, ввечері міліцейський начальник Колісник сказав селянам: "За дровами можете тепер навіть не приходити".

Чайка закликав колег-правоохорнців не виконувати злочинні накази керівництва.

Водночас керівники управління освіти Оболонської райдержадміністрації м. Києва висловили "побажання" до директорів шкіл та дитячих садків отримати списки працівників цих закладів, які будуть голосувати за кандидата в президенти Віктора Януковича.

Про це УНІАН повідомив один із директорів шкіл.

Кількість тих, хто віддасть свої голоси за Януковича, при цьому має становити, принаймні, близько 50% працівників закладу освіти, повідомив співрозмовник агентства.

"Побажання" не супроводжувалось відкритими погрозами, але керівникам наголошувалось, що їх майбутнє може серйозно залежати від того, чи "врахують" вони пораду.

Схема "роботи з персоналом", повідомив співрозмовник агентства, виглядає так. Керівник освітнього закладу має провести бесіди зі своїми підлеглими і "переконати" їх голосувати за кандидата від влади.

Інформацію про тих, хто погодиться на це, з домашніми адресами буде передано на виборчі дільниці. Відповідно, в бюлетенях, які отримають ці виборці, буде проставлятися спеціальна помітка, щоб перевірити, чи дійсно працівники дотримаються обіцянки голосувати за кандидата від влади.

Очевидно, каже співрозмовник агентства, розрахунок робиться на те, що частина вчителів та вихователів "погодяться" на цю пропозицію, інша ж частина просто не прийде на вибори, побоюючись загострення відношень із керівництвом, і це також буде вигідно тим, хто чинить тиск на виборців та має намір фальсифікувати результати виборів на користь владного кандидатаpowered by lun.ua