Міліції наказали дискредитувати Ющенка вибухами?

Середа, 17 листопада 2004, 10:18
Харківській міліції наказано будь-яким чином, у тому числі із застосуванням силових методів, дискредитувати опозицію.

Про це йдеться в статті "Індепендент", повідомляє Українська служба Бі-Бі-Сі.

Автор газети Аскольд Крушельницький передав із Харкова репортаж про те, що нібито високі міліцейські чини розповіли йому про свої накази щодо виборів.

Харківській міліції начебто було наказано використовувати будь-які методи насильства, включно із вибухами, для дискредитації опозиції. Далі кореспондент нагадує про другий тур та порушення в першому турі.

Прізвищ міліціонерів газета не подає, проте пише, що їх п'ятеро, і вони надіслали листа до голови Верховної Ради Володимира Литвина.

Проте з кореспондентом британського часопису вони погодилися говорити на умовах анонімності.

Журналіст пише, що бачив їхні посвідчення, причому двоє з міліціонерів нібито не приховували від нього своїх імен та посад. На запитання, що буде, якщо їхні імена оприлюднять, міліціонери показали жестами, що їх застрелять.

Ці міліціонери були в ранзі від підполковника до полковника. І один із полковників сказав Арнольду Крушельницькому, що нібито міліція охороняла півмільйона бюлетенів із позначками за Віктора Януковича, які протягом дня голосування поширили по виборчих дільницях.

Він також додав, що нібито сотню бандитів було найнято для участі в мітингах за опозиційного кандидата Віктора Ющенка.

Стаття зазначає, що речниця Харківського обласного управління внутрішніх справ Лариса Волкова сказала, що ці звинувачення є брехнею. Вона також пообіцяла, що офіцерам не загрожує небезпека, якщо вони зізнаються і повідомлять свої імена.

Самі ж офіцери сказали, що повідомлять свої імена в разі перемоги Віктора Ющенка, і додали, що матеріалів у них вистачить на те, щоб посадити не лише керівника управління внутрішніх справ Харківської області, а ще багато кого.