Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Януковича визнали переможцем французи, яких не існує

Середа, 17 листопада 2004, 16:15
Фонду Бурдьє, який встановив шляхом соціологічного опитування перемогу Віктора Януковича під час теледебатів, не існує.

Про це йдеться в заяві Інституту масової інформації, у якій стверджується, що "російські політтехнологи знову намагаються використати соціологію для маніпуляції громадською думкою в Україні".

У вівторок низка центральних телеканалів повідомили, що французький Фонд гуманітарних досліджень імені П"єра Бурдьє провів телефонне опитування мешканців Києва, Харкова, Дніпропетровська, Севастополя і Львова, яке показало, що 68% виборців вважають переможцем у теледебатах Януковича, і лише 23% опитаних - Ющенка.

ІМІ наголошує, що повідомлення про опитування спочатку з'явилося в російському Інтернеті, а потім було підхоплене українськими телеканалами, не повідомлялось ні про замовників дослідження, ні про джерела його фінансування.

Інститут масової інформації провів оперативне журналістське дослідження, з"ясувавши, що жодного фонду з такою назвою у Франції не зареєстровано.

"Також, ми з"ясували, що сам П"єр Бурдьє (1930-2002) - відомий французький соціолог - за своє життя ніколи не засновував ніяких фондів і не мав жодного особистого відношення до досліджень у галузі політичної соціології, які проводились у посткомуністичних країнах", - зазначає директор ІМІ Сергій Таран.

Інститут масової інформації провів опитування відомих французьких, українських й російських соціологів та журналістів, яке показало, що у колах, причетних до соціологічних досліджень, жодної інформації про засновників та діяльність Фонду немає.

ІМІ наголошує, що якщо раптом організатори дослідження з Фонду гуманітарних досліджень імені П"єра Бурдьє захочуть довести протилежне, ІМІ готовий оприлюднити інформацію про джерела та замовників їхніх досліджень.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування