Піховшекам і кисельовим наказали безлімітно мочити Ющенка

Четвер, 18 листопада 2004, 12:19
Провідним телеканалам України наказано розпочати із четверга, всупереч законодавству, масову агітацію за Віктора Януковича та контрагітацію проти Віктора Ющенка.

Про це повідомили члену Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Віталію Шевченку джерела на телеканалах, говориться в його повідомленні для ЗМІ.

За словами Шевченка, керівники кількох телерадіокомпаній інформують про шалений тиск на них з боку високопосадових чиновників, причетних до сфери ЗМІ, та керівників виборчої кампанії одного з претендентів на посаду президента України.

Суть вимог – надати необмежені можливості для розміщення прямої й прихованої незаконної політичної реклами на користь кандидата від влади.

Також на каналах наказано максимально заповнити ефір агітаційною інформацією про представника влади, демонструючи поза блоками політичної реклами спеціально підготовлені інтерв’ю з різними людьми із закликами до підтримки одного й того ж кандидата, зазначає він.

Шевченко вважає, що "для багатьох ЗМІ це стане найтяжчим випробуванням на вірність професійним ідеалам та стандартам журналістики за всі роки незалежності України".

У той же час міжнародна федерація журналістів закликає українську владу припинити цензурування та втручання в незалежність медіа, повідомляє незалежна медіа-профспілка.

Місія з моніторингу виборів МФЖ закликає владні структури "припинити використання усіх форм цензури, втручання в діяльність та контроль над засобами масової інформації, а також припинити залякування журналістів, які протестують проти цього тиску".

Також у заяві МФЖ вимагають гарантувати журналістам вільний доступ на виборчі дільниці та виборчі комісії під час другого туру голосування.

Організація також виступає проти того, щоб журналісти, які почали протестувати, стали предметом каральних заходів.

Генеральний секретар МФЖ Ейдан Вайт зазначив, що зараз федерація має документальні підтвердження того, що причиною активного протесту журналістів стало упереджене висвітлення телеканалами позиції провладного кандидата Віктора Януковича.powered by lun.ua