СНДівські спостерігачі не дадуть ОБСЄ звинувачувати Януковича

Субота, 20 листопада 2004, 17:44
Тимчасова група офіційних спостерігачів "Міжнародна місія чесності" має намір під час другого туру президентських виборів в Україні спостерігати за своїми колегами з інших місій.

Про це заявив керівник тимчасової групи Сергій Мірзоєв у середу на прес-конференції в агентстві УНІАН.

"Ми спостерігатимемо за спостерігачами і робитимемо висновки про їх діяльність", "ми оцінюватимемо позицію спостерігачів і якість їх роботи", - сказав Мірзоєв.

Він висловив побажання, щоб у поле зору тимчасової групи потрапила діяльність міжнародних офіційних спостерігачів.

Тимчасова група офіційних спостерігачів "Міжнародна місія чесності" була створена за два тижні до першого туру президентських виборів в Україні 31 жовтня.

До неї увійшли спостерігачі, що представляють міжнародні організації CIS-EMO, Інститут країн Східної Європи і СНД і "За справедливі вибори".

За словами Мірзоєва, тимчасова група у своїй роботі спирається на чинне законодавство України і міжнародні договори, учасниками яких є Україна.

Мірзоєв відзначив, що спостерігачі від ОБСЄ працюють за стандартами, невідомими його тимчасовій групі і українським громадянам.

За словами Мірзоєва, діяльність спостерігачів від ОБСЄ "негативно може вплинути на підсумки голосування, на позицію виборців, на громадську думку, на зайву напруженість в українському суспільстві".

Водночас, за його словами, тимчасова група не має наміру нікого звинувачувати. "Ми нікого не звинувачуємо. Ми помічаємо, відзначаємо і не забудемо, як діють деякі спостерігачі", - сказав Мірзоєв.

За його словами, тимчасова група має намір фіксувати порушення, які можуть масштабно вплинути на результати виборів.

За його словами, якщо тимчасова група зможе зафіксувати порушення з боку спостерігачів, то ці факти буде передано на розгляд до виборчих комісій і до "інших державних органів, які стежать за дотриманням закону".

Мірзоєв також повідомив про заяву, яка закликає офіційних міжнародних спостерігачів в дні, що передують голосуванню і в день голосування 21 листопада, відмовитися від будь-яких дій, які "прямо чи опосередковано ведуть до напруженості в українському суспільстві".

Міжнародним спостерігачам також пропонується не оцінювати організацію і проведення виборів на основі не відомих українському суспільству "стандартів", і обгрунтовувати свої оцінки нормами законів України і ратифікованих нею міжнародних актів.

Пропонується також відмовитися від практики робити широкі узагальнення про вибори на наступний після голосування день, йдеться в заяві.
powered by lun.ua