ЮЩЕНКО ВИГРАВ У ЯНУКОВИЧА 11%. ОСТАТОЧНІ ДАНІ ЕКЗИТ-ПОЛУ

54 перегляди
0
Неділя, 21 листопада 2004, 20:55
За результатами анонімного екзит-полу на виборах президента переміг Віктор Ющенко.

За Ющенка проголосували 54%, за Януковича – 43%, проти обох – 3%.

Такі результати після опрацювання 100% анкет повідомили "Українській правді" у фонді "Демократичні ініціативи". Ці дані не змінилися у порівняні з результатами опрацювання 77% анкет.

Екзит-пол був проведений Київським міжнародним інститутом соціології та Центром Разумкова – кожен за загальнонаціональною вибіркою, на 460 дільницях було опитано 30 тисяч виборців.

Зведення даних опитування проводив керівник КМІС Володимир Паніотто. Він оцінив похибку максимум у 2%.

Паніотто також сказав, що відмова відповідати на питання склала 27%, тоді як у першому турі цей показник дорівнював 22%.

Фонд "Демократичні ініціативи" навів результати екзит-полу по областях:

- Західний регіон (Львівська, Рівненська, Волинська, Закарпатська, Чернівецька, Тернопільська, Івано-Франківська області): за Ющенка 90%, за Януковича – 9%;

- Західно-Центральний регіон (Житомирська, Вінницька, Хмельницька, Черкаська, Кіровоградська, Київська області та місто Київ): за Ющенка 79%, за Януковича – 18%;

- Східно-Центральний регіон (Чернігівська, Сумська, Полтавська, Дніпропетровська області): за Ющенка 56%, за Януковича – 39%;

- Південний регіон (Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області та Крим): за Ющенка 29%, за Януковича – 67%;

- Східний регіон (Харківська, Луганська та Донецька області): за Ющенка 13%, за Януковича – 84%.

Різницю з екзит-полом "Социса" та "Соціального моніторингу" (у них Ющенко отримав 49,4%, Янукович – 45,9%) Паніотто пояснив різними методами опитування.

"Таємне дослідження дає на 4-5% голосів більше Віктору Ющенку, бо при методі інтерв’ю обличчя в обличчя частина людей боїться говорити, за кого голосували", - сказав Паніотто.

Ілько Кучерів, керівник фонду "Демократичні ініціативи", який замовляв опитування, зазначив, що "обидва екзит-поли мають однакову тенденцію".

Екзит-пол позитивно оцінили присутні як спостерігачі російські соціологи. Представник центру Левади (екс-ВЦІОМ) Олексій Гражданкін сказав, що КМІС і Центр Разумкова провели екзит-пол "якісним і на рівні світових стандартів".

"Українська правда"


Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
Усі коментарі