ЮЩЕНКО ВИРАХУВАВ, ЩО НАВІТЬ ЗА ФАЛЬСИФІКАЦІЙ ПЕРЕМОЖЕ З ВІДРИВОМ 3,7%

Понеділок, 22 листопада 2004, 01:40
Штаб Ющенка оголосив про перевагу їх кандидата за підсумками паралельного підрахунку частини голосів.

Після обробки 16,53% протоколів Ющенко отримав 55,38%, Янукович – 39,77%.

Такі дані станом на 00:09 понеділка оголосив заступник керівника штабу коаліції "Сила Народу" Петро Порошенко. Загалом опрацьовано дані з 5 491 дільниці.

Порошенко звинуватив у фальсифікації штаб Януковича, який оголосив дані свого паралельного підрахунку, де Янукович має понад 50%.

"За жодних обставин на північ вони не могли вийти на таку цифру. Як тільки на дільниці оголошується результат, наш спостерігач відразу передає його на паралельний підрахунок голосів", - пояснив Порошенко.

"Фізично не може існувати інших цифр, ніж у нашому паралельному підрахунку", - сказав Порошенко.

Порошенко зазначив, що "основу для маніпуляцій влади складають Донецька та Луганська області". У цих регіонах не відбувається підрахунок голосів, щоб спочатку отримати дані із Західної України і вкинути необхідне число бюлетенів.

"Вони не видають результат ні на сайті ЦВК, ні на оформлюють протокол. Вони чекають на результати із Західної України, щоб маніпулювати підрахунком", - пояснив Порошенко.

Водночас, за словами Порошенка, ЦВК протягом п'яти годин не оголошує дані явки виборців – щоб збільшувати її для вкидання бюлетенів за Януковича.

"За останню годину, з 12 до 1 години ночі явка збільшилася з 78% до 81"%, - додав Порошенко.

Порошенко попередив, що "народ України не дозволить провести вибори по-донецьки". "Ми вимагатимемо перерахунку голосів, звірки підписів...", - сказав Порошенко.

Після прес-конференції Порошенко збирався разом із групою депутатів вирушити до Центрвиборчкому з вимогою "закрити дільниці" на Східній Україні.

Порошенко також сказав, що їм вдалося вийти на "екстрапольовані показники", які б врахували можливі фальсифікації і були підкореговані під них.

"Станом на зараз ми отримали 49,2% за Ющенка і 45,5% за Януковича. Ми повністю підтверджуємо дані екзит-пола", - сказав Порошенко.

Слова Порошенка неодноразово переривалися оплесками присутніх. У прес-центрі Ющенка вночі зібралося кілька сот журналістів, експертів, міжнародних спостерігачів, членів команди Ющенка. Також присутні співаки Святослав Вакарчук, Олег Скрипка, Тарас Петриненко, які час від часу виступали зі сцени.

"Українська правда"