Українці-нелегали, проголосувавши у Парижі, розважали французьких поліцейських

Понеділок, 22 листопада 2004, 02:12
За даними, що були отримані з Франції, у Парижі Ющенко набрав 90 % голосів, у Страсбурзі – 80 %.

Загалом у Парижі проголосували 928 осіб. З них 836 віддали свої голоси за опозиційного кандидата, 77 – за Януковича, 14 осіб висловились проти всіх.

Під час виборів навпроти виборчої дільниці у французькій столиці відбулась демонстрація на захист демократії в Україні. В ній взяли участь понад сто осіб, котрі тримали помаранчеві знамена, транспаранти з написами “Не припустимо фальсифікації виборів” та “За те, щоб українці жили не гірше французів”.

Учасники акції співали українські пісні, роздавали листівки перехожим та інформували французьку пресу про події в Україні.

Присутні поряд з демонстрацією французькі поліцейські не втручались у те, що відбувалося та не перевіряли документи у тих, хто прийшов голосувати. “Нам навпаки подобається цей безкоштовний концерт, - зазначив один з сержантів французької поліції. – Виявляється, українці гарно співають, до цього разу ніколи не чули”.

За інформацією організаторів демонстрації, з-поміж тих, хто проголосував сьогодні у Парижі, понад чотири сотні осіб перебувають у Франції нелегально, і ці люди, взявши участь у виборах, наражалися на реальний ризик бути висланими з країни.

За словами Володимира Посольського, голови виборчої дільниці в Парижі, деякі особи, котрі бажали проголосувати, не змогли цього зробити через те, що в Україні їм відмовили видати відкріпні талони. Так сталося, наприклад, зі співаками львівського хору, котрі наразі перебувають на гастролях у Парижі і мають, отже, офіційно підтверджені підстави голосувати за кордоном, де перебувають у відрядженні.

На самій виборчій дільниці панувала приязна атмосфера, скрізь на столах були розкладені мандарини та помаранчі.

У Страсбурзі за Віктора Ющенка проголосували 99 осіб, за Віктора Януковича – 17, проти всіх – 7.

Інститут масової інформації