Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

США погрожують Україні "покаранням" за фальсифікації

Вівторок, 23 листопада 2004, 10:22
Міжнародні спостерігачі від ОБСЄ і Сполучених Штатів засуджують фальсифікації, які призвели до масових акцій протесту в Україні. Сполучені Штати погрожують покарати Україну, якщо твердження про фальсифікації на виборах не будуть терміново розглянуті, і всі порушення виправлені.

Речник Держдепартаменту США Адам Ерелі заявив, що така реакція Сполучених Штатів не є проявом підтримки котрогось із кандидатів, а способом підтримати демократичний процес, повідомляє Українська служба Бі-Бі-Сі.

"Це не питання підтримки одного кандидата чи іншого. Це питання підтримки демократичного процесу, можливості людей - без залякування, переслідування чи погроз насильства - вільно висловити свою думку, яка має бути відповідно врахована у вільному і прозорому процесі. Досі в Україні цього не сталося", - сказав він.

Ерелі наголосив, що доведеться переглянути відносини з Україною, якщо вибори будуть визнані несправедливими і сфальсифікованими. За його словами, США можуть вжити цілеспрямованих дій проти осіб, причетних до фальсифікацій на виборах.

Мова йде про заборони на поїздки, заборони видавати візи урядовцям чи будь-кому, хто безпосередньо причетний до виборчих махінацій: фальсифікації бюлетенів чи наказів "вкидати" бюлетені.

Один із міжнародних спостерігачів на виборах, британський депутат Європарламенту Чарлз Теннок зазначив, що Європейський Союз має визначити свої подальші дії щодо України.

Він сказав, що відповідні рекомендації міститимуться у звіті спостерігачів від ОБСЄ і ЄС на українських виборах.

"Ми з колегами опрацюємо звіт, який рекомендуватиме Європарламентові певні форми того, що ми називаємо цільовими розумними санкціями - щось на зразок того, що ми маємо з Білоруссю", - сказав Теннок.

"Мова йде про заборони на поїздки, заборони видавати візи урядовцям чи будь-кому, хто безпосередньо причетний до виборчих махінацій: фальсифікації бюлетенів чи наказів "вкидати" бюлетені. Хоча, очевидно, що вони готові на це піти, аби лише втриматися при владі", - додав він.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування