Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Януковичу і Кучмі пропонують передати владу Литвину

Вівторок, 23 листопада 2004, 15:31
Депутати центристських фракцій звинувачують ЦВК та владу в порушенні виборчих прав громадян та фальсифікацію виборів.

Виступаючи з трибуни парламенту, представник "Демплатформи НДП" Олег
Зарубінський заявив про фальсифікацію виборів у Донецькій області на користь Януковича.

Він також звинуватив владу в тому, що вони допустили до протистояння в суспільстві. "Влада перейшла межу, далі тупа фальсифікація", - сказав Зарубінський.

Він закликав депутатів захистити демократію. "Ми не повинні мовчати, бо через нинішнє мовчання втратимо змогу говорити надовго", - сказав Зарубінський.

Представник партії ПППУ Микола Аніщук також закликав депутатів висловити недовіру ЦВК, яка не може оголосити "легітимних результатів виборів", оскільки "легітимність – якість не правова, а морально-етична".

Вибори дали потужний сигнал, що суспільство не буде васалом у тих, кого воно найняло для забезпечення своїх інтересів. Жити в обмеженому коридорі ніхто не хоче, в Україні з'явився його Величність громадянин", - сказав Аніщук.

Він закликав прийняти рішення, яке б відображало волю народу.

Керівник Народної аграрної фракції Михайло Гладій звинуватив ЦВК і виконавчу владу втому, що вони "зробили все, щоб не тільки повторити порушення минулого, але й надати їм більших масштабів".

"Хіба не було зрозуміло, що народ не миритиметься з маніпуляціями, примушенням голосувати за одного з кандидатів, проблемами зі списками виборців", - зазначив Гладій.

"Вони продемонстрували безпрецедентні виборчі ноу-хау, які застосовували цинічно на очах людей", - додав він.

Водночас він наголосив, що Верховна Рада робила "все можливе, щоб попередити недопущення такого сценарію", прийняла всі поправки, які обмежували порушення, але їх не підписав президент.

За словами представника НАПУ, ЦВК "втратило довіру до громадськості і той масив негативу, який був допущений нею не додає авторитету країні".

"Ми підтримуємо рішення про висловлення недовіри, а також за створення комісії про розслідування порушень на виборах", - зазначив він.

Представник "Центру" Бичков заявив про глибоке обурення "попранням основ демократії"

Він звинуватив Януковича у використанні бандитів для для фальсифікації виборів, а Кучму у тому, що дав дозвіл "на свавілля проти свого народу".

Він запропонував Кучмі і Януковичу відійти від влади і передати повноваження єдиному легітимному керівнику - спікеру Литвину, а парламенту дати правову оцінку злочинів під час виборів президента.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: