ЮЩЕНКО СКЛАВ ПРИСЯГУ

Вівторок, 23 листопада 2004, 17:23
Віктор Ющенко приніс присягу президента під час позачергового засідання Верховної Ради.

В самому кінці засідання на трибуну вийшов "нашоукраїнець" Ігор Юхновський. Він запросив Ющенка скласти присягу на Біблії і Конституції.

Спікер Литвин попросив не "перетворювати це на цирк" і відключив мікрофон Юхновському.

Коли мікрофон знову включили, Юхновський закінчив свою фразу, а Литвин закрив засідання парламенту.

Після цього на трибуну вийшов Ющенко і зачитав присягу.

При цьому мікрофони були виключені. Також не велася трансляція Верховної Ради. У президії находився лише заступник спікера Олександр Зінченко, а в сесійній залі - депутати від "Нашої України", БЮТ, СПУ, а також частина фракції НДП-ПППУ.

Після закінчення присяги депутати почали скандувати Ющенко, а сам він підняв руки у переможному вітанні. Потім депутати заспівали гімн "Ще не вмерла України".

Після символічної присяги Віктора Ющенка у парламенті на вулиці почались неймовірні події.

Люди постійно скандують "Ющенко!". Депутати і журналісти у кулуарах парламенту відкрили вікна, де вивісили юшенківські прапори і розтяжки, диригуючи скандуванням "Ющенко!".

Як зазначив Томенко, планується, що після цього Ющенко виступить на мітингу на Майдані Незалежності, де ще раз складе присягу. Там також буде оголошено про створення комітету національного порятунку.

Після закінчення засідання Верховної Ради у сесійній залі при відімкненому світлі відбувається нарада депутатів фракції "Нашої України", БЮТ та СПУ. Протягом усього дня у Верховні Раді не працювали мобільні телефони.

Як повідомляє кореспондент "УП" наразі, станом на 17:35 люди прорвали огорожу перед Верховною Радою і підійшли до сходів парламенту. Вони зайняли площу безпосередньо перед парламентом.

"Українська правда"powered by lun.ua