МЗС працюватиме допоки президент Кучма

Середа, 24 листопада 2004, 15:49
МЗС України виступив із заявою у зв'язку із ситуацією, яка склалася після оприлюднення попередніх результатів виборів президента. МЗС заявив, що продовжує виконувати своє завдання - відстоювати національні інтереси країни на міжнародній арені.

У документі, текст якого переданий в агентство "Інтерфакс-Україна" у середу, говориться:

"До моменту офіційного затвердження результатів президентських виборів ЦВК легітимним главою держави залишається законно обраний президент Леонід Кучма, що є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, дотримання Конституці, прав і свобод громадян".

МЗС стверджує, що в "нормальному режимі функціонують решта органів державної влади".

"Сьогодні немає жодних конституційних підстав для перегляду цієї ситуації до моменту передачі чинним президентом своїх повноважень новообраному главі державі відповідно до Конституції", - відзначається в заяві.

Міністерство закордонних справ особливо підкреслює, що, відповідно до Конституції України, керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави здійснюється президентом України.

Керуючись цим, МЗС України в цілому і всі співробітники дипломатичної служби - працівники Центрального апарата Міністерства й установ за кордоном, як державні службовці, продовжують виконувати свої службові обов'язки, відповідно до діючого законодавства.

У той же час, ті хто перебувають сьогодні на дипломатичній службі не можуть використати особисті політичні погляди при виконанні своїх службових обов'язків, підриваючи тим самим віру громадськості в неупереджене виконання ними своїх функцій.

"МЗС у цей непростий період буде продовжувати робити все необхідне для виконання головного завдання дипломатичної служби - неухильного відстоювання національних інтересів України на міжнародній арені й подальшому затвердженні позицій нашої країни у світі", - говориться в документі.

Читайте також:

МЗС ПЕРЕЙШОВ НА БІК ЮЩЕНКА
powered by lun.ua