Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

НАТО просить переглянути результати виборів, ЄС допоможе визнати вибір українців

Четвер, 25 листопада 2004, 10:55
Північно-атлантичний альянс закликав Україну переглянути результати другого туру президентських виборів.

Про це в середу заявив генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер, повідомляє "Німецька хвиля".

Результати виборів в Україні вкрай необхідно переглянути, заявив керівник НАТО українському послу в Брюсселі.

Він наголосив, що альянс стурбований тим, як було проведено вибори в Україні.

Де Хооп Схеффер зауважив, що нинішню кризу в Україні має бути вирішено ненасильницьким шляхом, а українські суди повинні відіграти свою роль в оцінці результатів виборів.

"НАТО має повне право критикувати події в Україні з простої причини – ми маємо з цією країною план дій і щорічний цільовий план. У цих планах ясно сказано про цінності, які важливі для партнерства – вільні й чесні вибори, демократія, верховенство права",- сказав де Хооп Схеффер.

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики й політики безпеки Солана сказав у виступі перед комітетом з міжнародних відносин Європарламенту, що найближчі дні й тижні будуть вирішальними як для розвитку України, так і для майбутніх відносин Києва і Євросоюзу.

Він нагадав, що Брюссель закликає українські власті переглянути підсумки виборів.

Голова Європарламенту Жозеп Боррель заявив, що влада України повинна зрозуміти: міжнародна спільнота об”єднає зусилля, аби добитися того, щоб вибір більшості українців було визнано.

Він нагадав, що якщо підсумки виборів не буде переглянуто, це позначиться на політичних і торговельних відносинах України з ЄС. Окрім того, представникам влади може бути заборонено в”їзд у країни Євросоюзу.

Лідер групи Альянсу лібералів і демократів Європи у Європарламенті Грем Вотсон заявив, що Янукович опиниться в ізоляції, якщо стане президентом після нечесних виборів.

Група соціалістів Європарламенту категорично засудила спосіб проведення виборів в Україні і закликала до незалежного перегляду результатів голосування.

Генеральний секретар ООН Кофі Аннан закликав протиборчі сторони політичного конфлікту в Україні проявити стриманість і дотримання демократичних принципiв, які вкрай важливі для консолідації демократії і збереження єдності нації.
Повідомлення про це міститься на офіційному сайті ООН.

Згідно з повідомленням, Аннан висловив занепокоєння розвитком ситуації в Україні, де після другого туру президентських виборів виникла напружена політична ситуація. Він також закликав протиборчі сторони забезпечити виборчий процес, який заслуговує на довiру.

"Хоча ООН і не має права коментувати процес проведення виборів, Генеральний секретар ООН вважає, що для подолання ситуації, що склалася, необхідний виборчий процес, який заслуговує на довiру", - йдеться в заяві Аннана, повідомляє УНІАН.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування