Експорт революції: у ющенківців приїхала вчитися казахська опозиція

Понеділок, 29 листопада 2004, 14:10
В Україні наприкінці минулого тижня побувала делегація казахської опозиції, яка приїхала переймати досвід революції.

Як розповів російській газеті "Коммерсантъ" один з учасників делегації Толен Тохтасінов, вони спілкувалися зі штабом Ющенка, міжнародними спостерігачами, брали участь у мітингах опозиції.

"Досвід України має для Казахстану величезне значення. Якщо наша влада наступить на ті ж граблі, пустивши в хід фальсифікації й адміністративний ресурс, народ вийде на вулиці. Ідеї революції троянд і каштанів починають проникати в Казахстан", - сказав він.

Приклад України надихнув казахську опозицію, яка останнім часом об'єдналася і має намір повести за собою як правий, так і лівий протестний електорат.

Днями колишній спікер казахського парламенту Жармахан Туякбай, котрий місяць тому привселюдно звинуватив владу у фальсифікації парламентських виборів і пішов із усіх посад, оголосив про своє входження в керівництво об'єднаної опозиції.

Близький соратник президента став членом нещодавно утвореної Координаційної ради демократичних сил.

КРДС за прикладом української опозиції має намір висунути єдиного кандидата на майбутніх на початку 2006 року президентських виборах.

У Казахстані також є і важлива передумова оксамитової революції – вимога Заходу від президента Назарбаєва реальної демократизації країни.powered by lun.ua