Ющенківці хочуть скасувати вибори у 8 регіонах. Верховному суду мітинг не заважає

7 переглядів
Понеділок, 29 листопада 2004, 16:17
Верховний суд України має намір розглядати по суті скаргу представника Віктора Ющенка на рішення Центвиборчкому за результатами президентських виборів без присутності преси.

Як заявив голова палати у цивільних справах Верховного суду Анатолій Ярема, після того, як будуть розглянуті всі клопотання зацікавлених сторін і Верховний суд приступиться до розгляду скарги по суті, "представники ЗМІ залишать зал".

Член ЦВК Михайло Охендовський зажадав від Верховного суду прийняти постанову про заборону на проведення масових громадських акцій на відстані 500 метрів від будинку Верховного суду й будинку Центральної виборчої комісії для того, щоб виключити можливість тиску.

Ярема відмовився виносити таку постанову, заявивши, що жодні громадські протести не зможуть натиснути на Верховний суд.

Після перебування в дорадчій кімнаті Верховний суд додав до матеріалів справи як докази актів про порушення надані представниками Ющенка заяви спостерігачів. Також буде заслуханий член ЦВК Марина Ставнійчук.

Верховний суд оголосив про те, що заява представника Ющенка Миколи Катеринчука зі зміною вимог приймається до розгляду.

Водночас Верховний суд відхилив заяву про залучення інших заявлених у клопотаннях доказів, у тому числі - про заслуховування депутата Олега Рибачука як свідка за фактом аудіозаписів телефонних розмов, що свідчать про фальсифікацію виборів.

Ранком представники Ющенка змінили вимоги скарги, поданої у Верховний суд.

Тепер вони оскаржать результати голосування не тільки в Донецькій і Луганській областях, але й у Запорізькій, Харківській, Дніпропетровській, Миколаївській областях, а також в Автономній Республіці Крим і Севастополі.

За словами представника Ющенка Миколи Катеринчука, факти системного порушення закону про вибори в цих регіонах не дають можливості достовірно встановити результати виборів.

Він також заявив, що висновок міститься в постанові Верховної Ради, що визнала недійсними результати повторного голосування, оскільки вони пройшли з порушенням закону про вибори президента й не відбивають повною мірою волевиявлення народу.

У зв'язку із цим Катеринчук просить визнати дії ЦВК по встановленню результатів повторного голосування 21 листопада незаконними, а протокол Комісії від 24 листопада про результати повторного голосування - недійсними.

Він також просить скасувати постанову ЦВК від 24 листопада про результати виборів президента, а також визнати постанову про обрання президентом України Віктора Януковича незаконною.

Катеринчук просить скасувати постанову Комісії про офіційне оприлюднення результатів виборів і скасувати його як незаконне.

Також він вказує, що факти системного порушення принципів й підстав виборчого процесу на повторному голосуванні є такими, що унеможливлюють установлення результатів виборів.

У зв'язку із цим він просить визнати недійсними результати повторного голосування виборів президента 21 листопада в єдиному загальнодержавному окрузі.

Катеринчук просить також визнати обраним президентом кандидата, який набрав найбільшу кількість голосів.

Він також просить суд прийняти окрему постанову про незабезпечення виборчого процесу й порушень конституційних прав виборців, а також направити окрему постанову президента й парламенту про дострокове припинення повноважень членів ЦВК.

Як повідомлялося, ЦВК розглядає скаргу "на бездіяльність Центвиборчкому, дії по встановленню результатів повторного голосування по виборах президента 24 листопада", а також на рішення комісії про оголошення президентом Віктора Януковича.

Перед будинком Верховного суду перебувають близько 10 тисяч осіб - серед них як прихильники Януковича (близько 2 тис.) , так і Ющенка. Вони стоять не окремо, а всі разом.

У руках у людей жовтогарячі й синьо-білі прапори. Вони скандують: "Суд за правду, суд з народом!". Також звучать прізвища Ющенка і Януковича.

Перед входом у Верховний суд металевими секціями відгороджено невеликий майданчик. Вхід охороняють близько десятка міліціонерів.

Акція проходить мирно.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua