ЯНУКОВИЧ РОЗПОВІВ АМЕРИКАНЦЯМ ЯК НАПАЛИ НА ЙОГО СИНА

Понеділок, 29 листопада 2004, 21:43
Прем'єр Віктор Янукович у понеділок провів кілька телефонних розмов і зустрічей, де відстоював свої позицію.

У телефонній розмові з першим заступником Державного секретаря США Річардом Армітеджем він розповів, що його родині погрожували й знову повторив тезу, що опозиція не йде на переговори.

"Попри всі розмови про демократизацію чиниться тиск на людей і навіть на мою сім'ю. Був факт нападу на мого сина і його ледь врятували. Я змушений був відправити сім'ю з Києва. Такий же тиск чиниться на членів моєї команди та членів їх сімей, повідомив Янукович заступнику держсекретаря США.

Янукович наголосив на тому, що з самого початку політичного протистояння він був прибічником того, щоб воно перейшло у площину українських законів, а спірні питання розглядалися у судах, а не на майданах, і щоб цей процес проходив виключно у правовому полі.

На жаль, підкреслив Янукович, процес пішов іншим шляхом – шляхом порушень законодавства і норм Конституції. Як приклад Янукович навів ситуацію з блокуванням Будинку уряду, інших державних установ, створення перешкод для роботи Кабміну щодо забезпечення нормальної життєдіяльності держави.

Відповідаючи на запитання Армітеджа щодо загрози сепаратизму, ходу і рішень Всеукраїнського з'їзду депутатів всіх рівнів, який учора відбувся у Сіверськодонецьку, Янукович наголосив, що поїхав у Сіверськодонецьк і взяв участь у роботі з'їзду, щоб "пригасити пристрасті та не допустити прийняття невиважених рішень".

"Ультимативні та безапеляційні дії опозиції, нехтування думкою 15 мільйонів українців, які зробили свій вибір на мою підтримку, призвели до реальної загрози розколу країни. У залі з'їзду було багато радикально налаштованих людей, які були обурені спробами силового тиску на них та мовою ультиматумів з боку опозиції", - сказав він.

"Деякі рішення мені вдалося призупинити, але, якщо опозиція й надалі не буде йти на компроміси, загроза розколу України залишиться цілком реальною. Сьогодні часу для того, щоб знайти виважене політичне рішення, залишилося дуже мало. Це вже не дні, а години, - наголосив Янукович. - Якщо цього не зробити – ситуація може вийти з-під контролю".

УНІАН

Про те, кому ще скаржився в понеділок Янукович, читайте тутpowered by lun.ua