Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

ГЕНПРОКУРАТУРА Й СБУ ПОРУШИЛИ СПРАВИ ПО СЕПАРТИСТАХ. НЕВІДОМО ЯКИХ

Вівторок, 30 листопада 2004, 12:07
Генеральний прокурор України Геннадій Васильєв порушив кримінальну справу за фактом здійснення дій, спрямованих на насильницьку зміну й скинення конституційного ладу в країні.

Про це повідомили в прес-службі Генпрокуратури у вівторок.

"Порушити кримінальну справу за фактом здійснення навмисних дій, спрямованих на насильницьку зміну й скинення конституційного ладу, на захоплення державної влади, зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 109 Кримінального кодексу України, ч. 1 ст. 110 КК України", - говориться в постанові.

"Розглянувши наявні матеріали, генпрокурор Васильєв уставив, що, після проведення виборів президента на території України з 22 листопада 2004 року відбуваються дії, спрямовані на насильницькі зміни й повалення конституційного ладу, зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України", - говориться в постанові.

"Кримінальну справу направити для проведення досудового слідства слідчому управлінню Служби безпеки України", - відзначив генпрокурор.

Кримінальна справа спрямована для проведення досудового розслідування в слідче управління СБУ.

У той же час слідче управління Служби безпеки України також порушило кримінальну справу за фактом зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність країни.

Про це повідомила у вівторок прес-секретар глави СБУ Марина Остапенко.

Справу порушено 29 листопада.

"У ряді українських засобів масової інформації поширені відомості про те, що окремі представники влади й інші особи у своїх публічних виступах заявили про необхідність відділення від України південно-східних регіонів", - повідомили агентству в прес-центрі СБУ.

"Зокрема, лунають заклики до створення автономії в складі Автономної Республіки Крим, Донецької, Херсонської, Одеської, Дніпропетровської, Харківської й інших областей і про приєднання її надалі до Російської Федерації", - відзначає прес-служба.

"У цих заявах вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 2 статті 110 Кримінального кодексу України (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України), тобто публічні заклики до здійснення навмисних дій з метою зміни кордонів території чи державного кордону України в порушення порядку, установленого Конституцією України, вчинені представниками влади й інших осіб, за попередньою змовою групою осіб", - говориться в повідомленні прес-центру СБУ.

"Інтерфакс-Україна"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: